Connect with us

Podróże

Wypoczynek w Grecji

Wakacyjne wyjazdy planujemy praktycznie cały rok. Nierzadko atrakcyjnych okazji szukamy na wiele miesięcy przed wyjazdem, atrakcyjne ceny to główny powód, dla którego wymieramy konkretne miejsca wypoczynku.

Można zaobserwować, iż atrakcyjna cena odchodzi już na drugi plan, coraz częściej wybierając, miejsce wyjazdu zwracamy uwagę na lokalizacje, atrakcyjność miejsca, jak i możliwość zobaczenia jak najwięcej. Powoli wypieramy stereotyp jechać za granice, by odpoczywać w hotelu przy basenie i drinku.

Szukając ciekawego miejsca, warto się posiłkować przewodnikami, które zasugerują, nam co warto zobaczyć i jak można ciekawie spędzić czas.
Wielu z nas wybiera, nasz kontynent jako cel podroży. Jednym z częściej odwiedzanych państw jest Grecja.

Biorąc, pod uwagę wakacje w Grecji warto, zobaczyć przede wszystkim Peloponez gdzie zobaczymy pozostałości po wiekach wspaniałych dziejów. Zwiedzając Peloponez, warto zobaczyć takie miejsca jak uchodzące za jedno z najstarszych miast na świecie miasto Argos, starożytne miasto Epidavros, malownicze jaskinie Dirou, Jezioro Doxa, Korynt, Megalopolis, ruiny starożytnego miasta Mistra, Antyczne Messini słynący region z upraw oliwki, skarbiec Arteusza w MykneyNauplion, a także wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO stanowisko archeologiczne w Olimpii.

Grecja to także słynne meteory, które każdy z nas widział na pewno na pocztówkach te stały z piaskowca osiągające wysokość nawet 500m n.p.m. i na ich szczytach wybudowane greckie klasztory to nie lada atrakcja dla każdego turysty. Meteory to nie łatwy obiekt do zwiedzania dla turystów, ale warto podjąć wysiłek, ponieważ widok zapiera dech w piersiach.

Będąc w Grecji, warto zobaczyć także, saloniki drugie co do wielkości miasto i jednocześnie ośrodek największego greckiego regionu, Macedonii. Saloniki stanowią dla każdego turysty pierwszy kontakt z Grecją ze względu, chociażby na usytuowane tu lotnisko, cieszące się dużym ruchem turystycznym.

Reasumując, każdy, kto wybiera, się do Grecji powinien, swoją podróż dobrze zaplanować, a co za tym idzie skorzystać z dość obszernej wiedzy, którą znajdziemy w przewodnikach, które ułatwią nam zwiedzanie.

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne