Connect with us

Dom i ogród

Wypoczynek i nie tylko – czyli może ogródek?

Własny ogródek

Mówiąc o ogrodnictwie i korzyściach płynących z posiadania przydomowego ogródka czy też działki, zazwyczaj na pierwszym miejscu wymienia się czynny wypoczynek przy uprawie gleby, siewie oraz zbiorach, czyli przy pracach zupełnie innych, niż zazwyczaj wykonywane codzienne czynności zawodowe.

Ponadto ruch na świeżym powietrzu i przebywanie wśród zieleni, obserwowanie przyrody i powolnego wzrostu roślin, poznawanie procesów zachodzących w przyrodzie pomaga znakomicie rozładować stresy i napięcia, jakich doświadczamy każdego dnia.

Ogród może być relaksem

Ogrodnictwo jest doskonałym pomysłem na relaks, zajmującym hobby, ale pomaga też zasilać domowy budżet i zapewnia stały dostęp do świeżych warzyw i owoców (pod warunkiem, że zdecydujemy się na samodzielną wyprawę). Niezależnie od tego w jakim stopniu zdecydujemy się zagospodarować działkę czy ogródek, i jakie strefy będą tam dominowały, niezbędna nam jest choć podstawowa wiedza dotycząca tego, jak efektywnie i racjonalnie urządzić nasze miejsce wypoczynku.
 

W aranżacji małego przydomowego ogrodu ważne są detale. Ładne donice, pojemniki i skrzynki na rośliny. Ponadto aranżując mały ogród przemyśl ustawienie mebli ogrodowych, warto wygospodarować kącik do grillowania, kącik do relaksu, kącik do zabawy dla dzieci. Wszystkie elementy w aranżacji ogrodu muszą być spójne, tak by nie zagracać tarasu i ogródka. A więc wybierz meble ogrodowe w jednym stylu, dopasuj do nich pojemniki i donice, zadbaj o ładne oświetlenie małego ogrodu.

W aranżacji małego ogrodu ważny jest każdy skrawek terenu i przemyślane działanie, dlatego murek oporowy warto potraktować jako siedzisko, a ustronny zakamarek między boczną ścianą domu a ogrodzeniem przeznaczyć na miejsce wypoczynku.
 
Dlatego też, w poszukiwaniu wiedzy warto zajrzeć do jednej z wielu pozycji książkowych, jakie w ostatnich latach pojawiają się na rynku bądź też odwiedzić portal ogrodniczy, czyli serwis internetowy zajmujący się tematyką ogrodów (ich zakładania oraz pielęgnacji).

 

Znajdziemy tam podstawowe, niezbędne informacje o krzewach, drzewach, kwiatach, warzywach i owocach, dowiemy się, jak przygotować glebę tak, by zebrać obfite plony, a także kiedy siać, sadzić, rozsadzać, przycinać czy opryskiwać. Na stronach portalu znajdziemy wywiady z ekspertami, co więcej zazwyczaj portal ogrodniczy oferuje możliwość zadawania mu pytań, ponadto liczne ciekawostki dotyczące uprawy roślin, a także przegląd nowości, w tym nowych gatunków kwiatów, drzew czy krzewów

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne