Connect with us

Technika

W jaki sposób nowe technologie ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie?

Życie w XXI wieku zmieniło się względem wieków poprzednich nie do poznania. Jeszcze nigdy tempo zmian nie było tak widoczne, jak ma to miejsce teraz. Dlatego racjonalnym wydaje się być postawienie pytania o to w jaki sposób nowe technologie pomagają nam w codzienności, także w sferze finansów.

A) Robienie zakupów – zakupy to zmora osób starszych. Często nie są one w stanie samodzielnie iść i przynieść ciężkich produktów, których potrzebują do codziennego życia. Jeśli więc tylko jest ktoś, kto pomoże im zamówić zakupy prze Internet, to okazuje się, że nowe technologie pozwolą im na życie godniejsze niż do tej pory. Jeśli jeszcze byliby w stanie samodzielnie poruszać się po sklepie internetowym to ich życie zmieniłoby się diametralnie

B) Szybkie płatności – dzięki płatnościom wykonywanym w kilkanaście sekund jesteśmy w stanie cieszyć się danym produktem w niewiarygodnie szybkim tempie. Co więcej, nie musimy wychodzić z domu, stać w kolejkach i martwić się o bezpieczeństwo nasze lub naszych bliskich. Dzięki nowym technologiom płacenie i funkcjonowanie w codziennym świecie stało się prostsze. Kasy fiskalne łask online

C) Doładowania do telefonu – kiedyś, by móc doładować swój aparat, należało wybrać się do sklepu i wykupić specjalną kartę lub otrzymać kod od sprzedawcy. Teraz robi się to szybko i bez przeszkód za pomocą własnego konta. Dzięki doładowaniom Bluemedia możemy cieszyć się pieniędzmi na koncie już po kilku minutach albo lepiej kontrolować wydatki naszych dzieci na ich smartfonach.

D) Medycyna – to jak bardzo nowe technologie wpłynęły na rozwój medycyny nie jest niczym nowym. Z roku na rok potrafimy coraz więcej i dzięki temu długość życia zwiększa się wielokrotnie. To realna pomoc dla każdego z nas.

Nowoczesność wraz z technologią pokazała, że możemy żyć dłużej i wygodniej. Dzięki nowym technologiom mamy bezpieczniejszy i szybciej reagujący świat, który pomaga tam, gdzie jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozkładano ręce.

 

czytaj dalej..
.  Kasy fiskalne Zduńska Wola

Kliknij aby skomentować

Technika

Cynkowanie metalu – kiedy się je wykonuje?

Metal to materiał trwały, ale jednocześnie narażony na wiele niekorzystnie działających czynników zewnętrznych – powietrza i wody. Nowoczesne metody pozwalają na skuteczne zabezpieczenie metalowych elementów konstrukcji przed korozją już na etapie jej produkowania. Jedna z technologii wykorzystuje do tego cenne właściwości cynku.

Wpływ cynku na ochronę metalu

Wykorzystanie cynku do zabezpieczenia stali związane jest z dużą odpornością powłoki cynkowej na działanie warunków atmosferycznych. Aby stal mogła być skutecznie chroniona, pokrywa się ją warstwą lub kilkoma warstwami cynku. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach spodziewać się można korozji warstwy cynkowej, która jako pierwsza ulegnie rdzewieniu. Mimo tego metal wciąż będzie zabezpieczony.

Na zewnątrz czy wewnątrz?

Bez względu na to, czy elementy konstrukcji metalowej znajdować będą się wewnątrz budynku, gdzie panują korzystne warunki, czy też na zewnątrz, gdzie metal może korodować szybciej ze względu na opady i wiatr, cynkowanie wykonywane jest zawsze. Ochrona stali już na etapie jej produkcji jest niezbędna. Stal może nie być narażona wewnątrz pomieszczenia, jednak jest już w trakcie transportu pojawić się mogą niekorzystne warunki. Nie ma więc znaczenia, w jakim miejscu powstanie konstrukcja – każdy element zostaje zabezpieczony przed korozją, dzięki czemu pozostaje w nienaruszonym stanie nawet przez kilkadziesiąt lat.

Proces cynkowania dostosowany do metalowego elementu

W zależności od rozmiaru elementu, wykorzystuje się różne sposoby cynkowania:

  • zanurzeniowe – polegające na kąpieli elementu w płynnym cynku
  • galwaniczne – nałożenie cienkiej warstwy cynku, daje możliwość zabarwienia stali
  • proszkowe – nałożenie warstwy cynku w temperaturze sięgającej 400 st. Celsjusza.

Wszystkie metody charakteryzują się skutecznością. Elementy chronione są nawet przez kilkadziesiąt lat, dzięki czemu jest to również rozwiązanie ekonomiczne. Proces cynkowania nie tylko zabezpiecza, ale też zapewnia ciekawe walory estetyczne.

czytaj dalej..

Technika

Rozwój technologii mobilnych a płatności internetowe

Innowacje wprowadzane w świecie technologii mobilnych przekładają się na korzyść dla wielu branży. Nowocześniejsze telefony, pełne doskonałych, wygodnych w użyciu i praktycznych funkcji dają mnóstwo możliwości, w tym zapewniają sprawniejsze i łatwiejsze dokonywanie płatności.

Bankowość internetowa stała się przełomem

 

Wykonywanie przelewów poza placówka banku lub pocztą jeszcze kilkanaście lat temu nie było możliwe. Wszystkie płatności odbywały się za pomocą gotówki lub czeków. Szalone tempo rozwoju technologii nie tylko wprowadziło innowacje, ale wciąż bardzo sprawnie je rozwija i udoskonala. System bankowości internetowej spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem. Łatwość dokonywania transakcji i możliwość przelewania pieniędzy oraz płacenia za towary i usługi bez wychodzenia z domu to forma, która już wypiera płacenie w tradycyjny sposób.

Obecnie płatności internetowe nie wymagają niemal niczego poza zalogowaniem się do bankowości internetowej i potwierdzenia przelewu (zazwyczaj kodem otrzymanym w wiadomości SMS). Ze sklepu lub strony internetowej jesteśmy kierowani bezpośrednio na stronę banku – nie ma konieczności wypełniania formularzy, wpisywania danych, wszystko odbywa się automatycznie łącznie z powiadomieniem odbiorcy przelewu, że ten został już wykonany.

 

Możliwości i rozwiązania dla płatności internetowych

 

Oprócz tradycyjnych przelewów internetowych, płatności dokonywać można na wiele różnych sposobów. Przelew z karty kredytowej to szybki i prosty sposób na przesłanie pieniędzy na dowolny rachunek bankowy, opłacenie rachunków czy zapłacenie podatku. Wygodę i komfort dokonywania płatności zapewnia także korzystanie ze smartfonów. Realizacja płatności jest tak samo szybka jak proces jej dokonania. Mając zainstalowaną odpowiednią aplikację, często nie ma konieczności odblokowywania telefonu. Zaletą tych wszystkich rozwiązań jest nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo. Dane osobowe oraz dostęp do rachunku bankowego są ściśle chronione przez specjalne systemy zabezpieczeń.

czytaj dalej..

Technika

Generalny wykonawca – Budowa hal

Obiekty takie jak hale magazynowe są nam dobrze znane, często sami w nich bywamy, przechodzimy obok nich bądź mijamy, te konstrukcje podróżując. Lecz nie każdy z nas się zastanawia, kto w zasadzie jest odpowiedzialny za ich budowę.

Te ogromne konstrukcje często służące jako magazyny są nie lada wyzwaniem dla ich konstruktorów. Nie każda firma budowlana jest w stanie podjąć się takiego wyzwania. Jedna z firm jako generalny wykonawca takich konstrukcji realizuje budowy obiektów przemysłowych od ich fundamentów, wieloletnie doświadczenie w budowie takich konstrukcji oraz szeroka gama wykonywanych prac takich jak prace ziemne przy budowie hali, wykonanie fundamentów żelbetowych hali, czy wykonanie konstrukcji stalowej, stawia takową firmę na piedestale fachowców w tej dziedzinie.

Firma Art-Bud jako generalny wykonawca inwestycji budowlanych na terenie Sosnowca posiadający wykwalifikowana kadrę pracowniczą, podejmie się najbardziej skomplikowanych zadań w zakresie budowy hal różnorakiej konstrukcji. Firma koncentruje się na budowie nowych przestrzeni życiowych, które są nowoczesne, użyteczne i innowacyjne. Mając świadomość, jakim niełatwym zadaniem jest budowa hal, doceniajmy ludzi, którzy są odpowiedzialni za budowę tych konstrukcji, bo jak widzimy to nie łatwe zadanie.

czytaj dalej..

Popularne