Connect with us

Audi

Styl i zdrowie

Usuwanie zmarszczek metodą Azzalure, czyli szybkie odmładzanie twarzy botoksem

Zabiegi odmładzania twarzy należą do grupy najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie całej medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego – przeciwdziałanie skutkom procesu starzenia skóry to rzecz, której od wieków poświęcamy wiele uwagi. Wiele z nas oczekuje od wykonywanych w gabinecie lekarskim zabiegów przede wszystkim szybkich efektów. I choć nie każda metoda jest w stanie nam to zagwarantować, to ostrzykiwanie skóry botoksem spełnia to zadanie w 100%. To jeden z szybszych, skuteczniejszych i bezpieczniejszych sposobów odmładzania skóry, który rekomendują specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Przedstawiamy zatem najważniejsze informacje na temat zabiegu usuwania zmarszczek botoksem przy pomocy metody Azzalure.

Szybkie efekty odmładzania twarzy

Jeżeli oczekujemy szybkich (niemal błyskawicznych) efektów odmładzania twarzy przy jednocześnie minimalnie inwazyjnej metodzie leczenia, ostrzykiwanie skóry botoksem, będzie strzałem w 10. Toksyna botulinowa, która znajduje się m.in. preparacie Azzalure wykorzystywanym przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, pozwala na natychmiastową likwidację uporczywych zmarszczek i bruzd na twarzy. W trakcie zaledwie 15-30 minutowej procedury zabiegowej lekarz podaje preparat pod skórę, a pierwsze efekty tego zabiegu są widoczne już po upływie kilku dni. Ostrzykiwanie skóry botoksem należy do grupy tzw. zabiegów lunchowych, co oznacza, że z powodzeniem można poddać mu się w ciągu dnia, a następnie wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jak działa usuwanie zmarszczek botoksem?

Toksyna botulinowa jest naturalnie występującym białkiem bakteryjnym, które podawane w niewielkich ilościach pod skórę, blokuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Przy pomocy preparatów na bazie botoksu jesteśmy w stanie zredukować zmarszczki mimiczne zlokalizowane głównie w górnej części twarzy (kurze łapki, poprzeczne zmarszczki na czole czy lwią zmarszczkę między brwiami). Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć 2-3 po zakończeniu procedury zabiegowej, zaś pełne rezultaty pojawią się już po 10-14 dniach od zabiegu. Po podaniu toksyny botulinowej w wybrane miejsca na twarzy zmarszczki zostają wygładzone, spojrzenie złagodzone, zaś skóra wygląda na bardziej promienną, świeżą i odmłodzoną. Efekty takiego zabiegu utrzymują się zaś ok. 6-8 miesięcy. Prawidłowo wykonany zabieg nie zmniejsza wrażliwości skóry na dotyk ani też nie zmienia naturalnej mimiki twarzy.

Ostrzykiwaniem twarzy botoksem – bezpieczeństwo Azzalure

Wykorzystywany w Klinikach Miracki w Warszawie preparat Azzalure to sprawdzony i stosowany od lat środek leczniczy z wszelkimi niezbędnymi atestami. Jest to jeden z częściej wybieranych przez specjalistów preparatów bazujących na botulinie typu A – choć na rynku medycznym możemy spotkać się z ogromną ilością zamienników tego preparatu, trzeba wziąć pod uwagę, że są to zazwyczaj tańsze środki o znacznie niższej jakości. Pamiętajmy też, że jeśli zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza dermatologa, jest w pełni bezpieczny i nie naraża pacjenta na niepożądane skutki uboczne. Lekarz dzięki swojemu doświadczeniu bardzo precyzyjnie dobiera dawkę toksyny botulinowej, która odmładza twarz, a jednocześnie pozwala na pozostawienie jej naturalnej mimiki. Podanie preparatu w niewielkich dawkach przynosi bardzo subtelny efekt. Oczywiście, bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia czy obrzęki, jednak są to naturalne efekty uboczne terapii, które bardzo szybko i samoistnie znikają.

Więcej informacji na temat zabiegu ostrzykiwania twarzy botoksem przy pomocy preparatu Azzalure znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/toksyna-botulinowa/

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne