Connect with us

Dom i ogród

Uporządkowany ogród – sprzątanie po zimowym sezonie

Zima pomału dobiega końca. Możemy spodziewać się wahań temperatury, śniegu i chłodu. Ten czas pogodowy jest niepewny, pewne jest natomiast, że w powietrzu wyczuwamy wiosnę. To najlepszy moment, by pomyśleć o swoim ogrodzie. Przygotować się na nadejście i wiosny, i lata, biesiadowanie, a tym samym uporządkować ogród, który przezimował przez nas nieruszony. Co się przyda do sprzątania i porządkowania ogrodu?

Szafy i domki narzędziowe

W ogrodzie mamy całe mnóstwo sprzętu, drobnych narzędzi, akcesoriów, produktów do pielęgnacji kwiatów, drzew i krzewów, artykułów niezbędnych przy rozpalaniu grilla. Kupując dom z ogrodem lub decydując się na niewielkim domek z działką pośród rodzinnych ogrodów działkowych, wydawało nam się, że na wszystko starczy miejsca. Obiecywaliśmy sobie, że zachowamy porządek, wszystko będziemy odkładać na miejsce. Niestety, gdy zaczęło przybywać kolejnych narzędzi i rozmaitych artykułów ogrodniczych, bałagan powstał szybciej niż się tego spodziewaliśmy!

Potrzebne są nam zatem odpowiednio dobrane szafy i domki narzędziowe. Mogą mieć postać dużych szaf, niczym tych garderobianych, w których przechowamy artykuły gospodarcze. Przy niewielkiej powierzchni ogrodowej lepiej sprawdzają się domki narzędziowe lub skrzynie. Są małych rozmiarów, nadają się do zastosowania także na tarasach i werandach, a nawet balkonach, a do tego estetyką wpisują się w aranżację ogrodową. Jeśli to efekt wizualny stanowi dla nas jeden z najważniejszych elementów, poza pojemnością takich szafek i domków narzędziowych, warto swój wzrok skierować na skrzynie ogrodowe. Eleganckie, nierzadko z wygodnym siedziskiem, które po podniesieniu odsłania wnętrze-pojemnik, idealnie nadające się do przechowywania niektórych rzeczy.

Szafy, domki czy skrzynie przeznaczone do ogrodów, na balkony i tarasy, są wykonane z wysokiej jakości materiałów, często wodoodpornych. Oznacza to, że ich ustawienie na terenie zewnętrznym nie zaszkodzi posiadanym właściwościom. Dla użytkowników to również wygoda, ponieważ najpotrzebniejsze narzędzia ogrodowe mają pod ręką.

Skrzynki narzędziowe

W ogrodzie nie tylko urządzamy grilla dla rodziny czy znajomych. Czas przeznaczony na relaks stanowi część z form aktywności, jaką podejmujemy w otoczeniu przyrody. Bardzo często praca w ogrodzie, porządkowanie, realizacje podejmowane pomiędzy kolejnymi sezonami, przynoszą nam ukojenie. Pozwalają pozbyć się stresu i napięcia. Organizm się dotlenia, można liczyć na poprawę kondycji, bo jesteśmy w ciągłym ruchu. To wiele korzyści dla ciała i umysłu, a nie tylko ogrodu. Trudno się zatem dziwić, że niemała część z nas próbuje swoich sił w majsterkowaniu. Raz dla przyjemności, inną okazją, by samodzielnie stworzyć coś, co będzie zdobić lub spełniać swoje funkcje praktyczne.

W ogrodzie, który staje się również miejscem dla majsterkowicza, warto wygospodarować przestrzeń na skrzynkę narzędziową. Jaką? Opatrzoną tyloma szufladkami, przegródkami i organizerami, ilu potrzebujemy. Do wyboru są skrzynki narzędziowe o różnych rozmiarach, ustawiane w jednym miejscu lub mobilne, jeśli posiadają kółeczka. Z możliwością uzupełnienia o kolejne elementy bądź te podstawowe, lekkie, na kilka drobiazgów.

Skrzynkę narzędziową należy dostosować do własnych potrzeb. Uwzględnić, czy będzie ona przenoszona, bo na tej podstawie decydujemy o wielkości i materiale, z jakiego jest wykonana, przekładającym się na wagę. Nie można zapominać o rodzaju wykonywanych prac, bo od tego zależy, jak wiele i jakiego typu narzędzia i asortyment będziemy chcieli pomieścić w skrzynce. Mimo wszystko to wybór produktu, który pozwala uporządkować dotychczasowy chaos, przestrzeń ogrodową i tę przeznaczoną na majsterkowanie, czyniąc ją po prostu bezpieczniejszą.

Pokrowce ochronne i plandeki

Jeśli po sezonie zimowym meble ogrodowe i poduszki zastaliśmy w stanie – delikatnie mówiąc – nieciekawym, to znak, że do tej pory były źle zabezpieczane. Teraz pozostaje wziąć się za ich odświeżanie, naprawę ewentualnych uszkodzeń. Możemy zrobić jeszcze jedno! Przyjrzeć się dostępnym pokrowcom ochronnym czy też specjalnym plandekom. Pewnie rodzi się teraz pytanie, ale po co taki wydatek, gdy do kolejnego okresu przechowywania upłynie sporo miesięcy? Warto uświadomić sobie, że pogoda czasem płata nam figla. Nie zawsze będziemy pamiętać i nie zawsze zdążymy schować poduszki ogrodowe czy niektóre meble na czas.

Wilgoć, chłód i opady mogą spowodować, że elementy ogrodowej architektury bez właściwej ochrony, nie nadadzą się później do użycia. Z pokrowcami lub plandekami mamy problem z głowy. Ponadto okres wyprzedaży trwa. A nuż upolujemy ciekawą i atrakcyjną cenowo okazję?

Porządkowanie ogrodu może być zadaniem przebiegającym płynnie i bez przeszkód. Wystarczy pokusić się o zakup powyższych produktów lub wybrać te, które subiektywnie będą potrzebne, i można brać się za sprzątanie!

Więcej informacji o rozmaitych artykułach ogrodowych można znaleźć na stronie Bazkar.pl.

czytaj dalej..
.  Kasy fiskalne Zduńska Wola

Kliknij aby skomentować

Dom i ogród

Jak dobrać przęsła ogrodzeniowe do stylu domu i ogrodzenia?

Art. sponsorowany

Przęsła powinny być dobrane zarówno do stylu domu, jak i do naszych potrzeb. Najlepiej wybrać takie przęsła, które będą nie tylko mocne i trwałe, odpowiednie na wiele lat. Warto dobrać je do naszych potrzeb.

Przy wyborze przęseł bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego stylu. Aby pasowały do naszego domu, ważne jest określenie w jakiej estetyce jest on stworzony. Przy domach nowoczesnych, wykonanych z połączenia kamienia, betonu oraz metalu będziemy dobierali inne typy ogrodzenia niż w przypadku domów tradycyjnych, wykonanych choćby z bali drewnianych. W poszukiwaniu idealnego ogrodzenia kierujmy się następującymi krokami.

Określmy styl domu, czy jest on bardziej kanciasty, czy przypomina nam wille, posiada metalowe lub drewniane elementy wykończenia. Te same elementy można wykorzystać przy tworzeniu ogrodzenia.
Kolor elewacji – określmy, jaki mamy kolor elewacji. Taki sam lub podobny odcień możemy wybrać w naszym ogrodzeniu.

Kolor dachu – taki sam odcień daszków na słupkach możemy dobrać w ogrodzeniu.
Balustrady balkonowe lub tarasowe – z tych samych materiałów mogą być wykonane przęsła.
Materiały, z jakich wykonana jest elewacja – jeśli w elewacji użyto np. kamienia łupanego, czy cegły, to można bardzo łatwo te same elementy wykorzystać przy okazji wykonania ogrodzenia.

Detale architektoniczne – może nasze okiennice albo bonie w elewacji mają charakterystyczny wygląd. Można wykorzystać to dobierając odpowiednio kształtowany materiał, np. kamień w podmurówce.
W ogrodzeniach można wyróżnić dwa dominujące style: nowoczesny oraz klasyczny. W pierwszym stylu ogrodzenia mają najczęściej murowane elementy, w tym oblicówki. Jest stosowany gładki tynk albo boniowanie.

Przęsła wykonuje się z metalowych kształtowników, a także z pełnej blachy. Bardzo często wykorzystywany jest również drut gięty oraz zgrzewany. W tej stylistyce można znaleźć raczej proste linie, a także klasyczne kolory – biel, szarość i czerń. Przy klasycznym wykończeniu ogrodzenia są dostępne takie elementy jak choćby cegła, klinkier, a także bardzo elegancki kamień łupany. Przęsła wykonane są z drewna albo kompozytu. W bardziej nowoczesnych aranżacjach domów klasycznych można znaleźć również kute ogrodzenia i bramy. Kolorystyka jaka dominuje w tym stylu to beze, ciemna zieleń, odcienie brązu i czerwieni.

Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego stylu ogrodzenia, ale również materiału, z jakiego jest ono wykonane. Jeśli zależy nam na trwałości przęseł, to warto wybrać je w wersji metalowej. Możemy pokryć je specjalną farbą, która przeciwdziała ich rdzewieniu. Farba ma różne odcienie, przez co znajdziemy idealny odcień pasujący do naszego domu i jego otoczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przęseł?

Prz wyborze przęseł należy zwrócić uwagę również na to z jakich materiałów jest zbudowana np. ścieżka w naszym ogrodzie, czy też jakiego koloru są dachówki lub podjazd. Warto sprawdzić jak wygląda otoczenie naszego domu. Dzięki temu lepiej dobierzemy kolor przęseł oraz styl całego ogrodzenia. Jeśli nasza ścieżka wykonana jest z kamieni albo płytek przypominających płytki terakotowe, to możemy postawić na ogrodzenie w bardziej klasycznym wydaniu, z przęsłami wykonanymi z drewna lub kutymi. Metalowe ogrodzenia zawsze dobrze wyglądają w połączeniu z kamiennymi ścieżkami.

Udogodnienia w ogrodzeniach do domu

Nie tylko liczy się wygląd naszych przęseł, ale również funkcjonalność naszej bramy. Automatyka bram Warszawa poleca bramy przesuwne Warszawa, a także nowoczesne przęsła ogrodzeniowe. Automaty do bram są tak skonstruowane, by automatycznie otwierały się za pomocą pilota. Piloty do bram Warszawa są bardzo intuicyjne i szybko działają z bramą, co pozwala na komfortowe użytkowanie. Automatyka bram Warszawa poleca bramy otwierane są w sposób uchylny bądź przesuwnie co pozwala nam na montaż bramy automatycznej nawet w miejscu, gdzie nie mamy dużo miejsca na podjazd. W razie problemów możemy skorzystać z pomocy fachowców – serwis do bram Warszawa pomoże nam wybrać idealne rozwiązanie dla naszego domu.

czytaj dalej..

Dom i ogród

Żaluzje czy rolety – Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Art. sponsorowany

Aranżacja wnętrz jest dość trudnym zadaniem, ponieważ wnętrze oprócz wyglądu, musi być także funkcjonalne. Chcą postawić na funkcjonale rozwiązania, zazwyczaj musimy wybierać pomiędzy stylem i wyglądem, a praktycznością.

Aranżując przestrzeń okienną trzeba pamiętać o tym, że musi być ona zarówno funkcjonalna, jak i dekoracyjna. Okna są bardzo ważną częścią wnętrza i to właśnie na nie w pierwszym momencie kierujemy swój wzrok. Z tego powodu aranżacja okienna musi być na najwyższym poziomie, zarówno jeśli chodzi o praktyczność, użyteczność, jak i o styl i design. Na szczęście nowoczesne rozwiązania idealnie spełniają te oba warunki. Najpopularniejszymi dekoracjami przestrzeni okiennej, są dziś żaluzje i rolety. Do jakich wnętrz pasują rolety, a do jakich żaluzje i czym kierować się podczas ich wyboru?

Rolety, czyli najwyższy poziom funkcjonalności i stylu

Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich lat rolety grają główną rolę, jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje okienne. Rolety są najczęściej wybieranym rozwiązaniem do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, ze względu na swoją prostotę i elegancję. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów rolet, które idealnie dopasowują się do każdego typu wnętrza. Najpopularniejsze z nich to:
• rolety w kasecie,
• rolety dachowe,
• rolety rzymskie,
• rolety plisowane,
• rolety typu dzień/noc.

Dla poddaszy dedykowane są rolety dachowe, które idealnie przywierają do tafli okna, co eliminuje problem powiewania tkaniny. Rolety w kasecie zaś, są eleganckim i nowoczesnym typem rolet, które doskonale wkomponują się w nowoczesne wnętrza urządzone w stylach takich jak styl skandynawski, czy nowoczesny. Rolety plisowane są kompletnie innym typem rolet, które dają świetną kontrolę nad zaciemnieniem pomieszczenia. Rolety w kasecie dostępne są w wielu wzorach i kolorach, co sprawia, że jeszcze łatwiej dobrać je do wystroju danego wnętrza. Kolory i wzory rolet można sprawdzić na stronie producenta, czyli firmy Karnix https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Naturalne piękno i elegancka prostota, czyli żaluzje drewniane

Drewno jest ostatnio coraz częściej obecne w nowoczesnych i modnych aranżacjach wnętrz. Wykorzystuje się go zarówno do dużych jak i małych elementów, ponieważ ma ono bardzo relaksujące i odprężające działanie. Z tego powodu wszelkie dodatki z drewna są mocno pożądane. Drewniane żaluzje stały się znów bardzo modne i widuje się je coraz częściej we wnętrzach urządzonych w skandynawskim i nowoczesnym stylu. Są one zbudowane z drewnianych lameli pokrytych farbą w naturalnych kolorach. Warto w tym momencie podkreślić, że jeśli dobieramy żaluzje drewniane do małego i słabo nasłonecznionego pomieszczenia, dobrze jest wybrać żaluzje w jasnych odcieniach. Z kolei jeśli nasze wnętrze jest szerokie i mocno oświetlone, to najlepszym wyborem będą żaluzje w ciemnych odcieniach.

Żaluzje drewniane wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i eleganckim wyglądem, dlatego jeśli interesuje Cię w jakich kolorach są dostępne, to możesz sprawdzić to tutaj https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html

czytaj dalej..

Dom i ogród

Dlaczego szklane dekoracje i dodatki wciąż cieszą się popularnością?

Art. sponsorowany

Wydawałoby się, że przy rosnącej popularności dekoracji z tworzyw sztucznych szklane stracą na wartości i zaufaniu klientów. Użytkownicy szklanych lamp narzekają, że te mogą ulec zniszczeniu podczas montażu. Jak pokazują jednak statystyki, szklane lampy wiszące lub stołowe wciąż są najczęściej kupowanymi lampami jeśli chodzi o materiał wykonania. Dlaczego mimo wszystkich negatywnych cech, użytkownicy ufają szklanym produktom?

Co przemawia za szklanymi lampami?

Wbrew pozorom szklane wykonanie lamp nie jest specjalnie narażone na stłuczenie. Lampy stołowe coraz częściej tworzone są z wytrzymalszego szkła i niestraszny im niespodziewany nalot połowy przedszkola lub mocniejszy wiatr, który przy otwartym oknie mógłby zmieść lampę ze stołu.

Szklane lampy stołowe to od dłuższego czasu produkt ekskluzywny. Jeszcze kilkanaście lat temu nie każdego było stać na tego rodzaju produkty. Dziś jest on ogólnodostępny w różnych cenach, a w przypadku tych lamp cena wcale nie jest bez znaczenia. Jeśli chcemy mieć porządne wykonanie oświetlenia, które posłuży nam przez wiele lat, warto zainwestować w lampy nieco więcej pieniędzy. Są oczywiście wyjątki, gdzie dość niska cena spotyka się z wysoką jakością wykonania. Najlepszym przykładem są szklane lampy designerskie 4concepts. Projektanci tej firmy dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu tworzą szklane lampy stołowe w najwyższym standardzie. W ich ofercie znajduje się również lampa wisząca Andromeda, dzięki której salon rozbłyśnie niespotykanym dotąd blaskiem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze szklanych dodatków?

Uszkodzenie lamp wiszących podczas montażu to tylko mit. Szklane lampy 4concepts są dodatkowo umacniane, by montaż okazał się szybką przyjemnością, a nie wielogodzinną walką z uchwytem mocującym. Skoro jesteśmy pewni swojego wyboru ze względu na jakość wykonania, to co jeszcze może okazać się kluczowe podczas wyboru lampy do salonu?

Szklana lampa stołowa 4concepts Oxford poza solidnością charakteryzuje się pięknym designem. Podstawa została starannie wystylizowana i ukształtowana w taki sposób, by zachwycać oczy każdego użytkownika. Warto zaznaczyć, że lampy 4concepts są ręcznie produkowane co daje nam gwarancję oryginalności i pewność zachwytów wszystkich gości, którzy będą mieli okazję zobaczyć tę lampę.

Gdzie postawić szklane lampy?

Szklane lampy stołowe 4concepts swoje zastosowanie mają w wielu miejscach w przestrzeni domowej. Ich największą zaletą jest właśnie uniwersalność, bez której umieszczenie lampy zarówno w salonie, jak i jadalni nie byłoby możliwe. Lampy 4concepts najlepiej postawić na stole w salonie, gdzie będą służyły jako delikatne oświetlenie do czytania książek. Szklana lampa 4concepts Fjord to natomiast oświetlenie stworzone do jadalni. Poza doskonałym wyglądem dostarcza bardzo dużo światła, ale co najważniejsze nie razi w oczy, dzięki ciemnemu kloszowi.

W jakich sklepach znaleźć najwyższej jakości szklane dodatki?

Nie wszystkie firmy produkujące tego typu lampy mają swoje sklepy internetowe. Co więcej, niektóre z nich nie prowadzą sprzedaży stacjonarnej i właśnie wtedy należy udać się do autoryzowanych sprzedawców. Lampy 4concepts w wielu wariantach można nabyć na Leduj.pl. Jest to sklep w którym zakupy można zrobić nie ruszając się z domu, a ich profesjonalne podejście uchroni nas przed dostarczeniem pobitej lampy, lub wybrakowanej paczki. Gdyby jednak ktoś cenił sobie wieczorne spacery do sklepu, istnieje również taka możliwość. Sklep z oświetleniem Leduj.pl znajduje się przy ulicy Wołoskiej 16 w Warszawie. Co najważniejsze, w pokoju obok można uzyskać poradę u architektów, którzy chętnie podpowiedzą jakie lampy wybrać.

czytaj dalej..

Popularne