Connect with us

Dom i ogród

Uporządkowany ogród – sprzątanie po zimowym sezonie

Zima pomału dobiega końca. Możemy spodziewać się wahań temperatury, śniegu i chłodu. Ten czas pogodowy jest niepewny, pewne jest natomiast, że w powietrzu wyczuwamy wiosnę. To najlepszy moment, by pomyśleć o swoim ogrodzie. Przygotować się na nadejście i wiosny, i lata, biesiadowanie, a tym samym uporządkować ogród, który przezimował przez nas nieruszony. Co się przyda do sprzątania i porządkowania ogrodu?

Szafy i domki narzędziowe

W ogrodzie mamy całe mnóstwo sprzętu, drobnych narzędzi, akcesoriów, produktów do pielęgnacji kwiatów, drzew i krzewów, artykułów niezbędnych przy rozpalaniu grilla. Kupując dom z ogrodem lub decydując się na niewielkim domek z działką pośród rodzinnych ogrodów działkowych, wydawało nam się, że na wszystko starczy miejsca. Obiecywaliśmy sobie, że zachowamy porządek, wszystko będziemy odkładać na miejsce. Niestety, gdy zaczęło przybywać kolejnych narzędzi i rozmaitych artykułów ogrodniczych, bałagan powstał szybciej niż się tego spodziewaliśmy!

Potrzebne są nam zatem odpowiednio dobrane szafy i domki narzędziowe. Mogą mieć postać dużych szaf, niczym tych garderobianych, w których przechowamy artykuły gospodarcze. Przy niewielkiej powierzchni ogrodowej lepiej sprawdzają się domki narzędziowe lub skrzynie. Są małych rozmiarów, nadają się do zastosowania także na tarasach i werandach, a nawet balkonach, a do tego estetyką wpisują się w aranżację ogrodową. Jeśli to efekt wizualny stanowi dla nas jeden z najważniejszych elementów, poza pojemnością takich szafek i domków narzędziowych, warto swój wzrok skierować na skrzynie ogrodowe. Eleganckie, nierzadko z wygodnym siedziskiem, które po podniesieniu odsłania wnętrze-pojemnik, idealnie nadające się do przechowywania niektórych rzeczy.

Szafy, domki czy skrzynie przeznaczone do ogrodów, na balkony i tarasy, są wykonane z wysokiej jakości materiałów, często wodoodpornych. Oznacza to, że ich ustawienie na terenie zewnętrznym nie zaszkodzi posiadanym właściwościom. Dla użytkowników to również wygoda, ponieważ najpotrzebniejsze narzędzia ogrodowe mają pod ręką.

Skrzynki narzędziowe

W ogrodzie nie tylko urządzamy grilla dla rodziny czy znajomych. Czas przeznaczony na relaks stanowi część z form aktywności, jaką podejmujemy w otoczeniu przyrody. Bardzo często praca w ogrodzie, porządkowanie, realizacje podejmowane pomiędzy kolejnymi sezonami, przynoszą nam ukojenie. Pozwalają pozbyć się stresu i napięcia. Organizm się dotlenia, można liczyć na poprawę kondycji, bo jesteśmy w ciągłym ruchu. To wiele korzyści dla ciała i umysłu, a nie tylko ogrodu. Trudno się zatem dziwić, że niemała część z nas próbuje swoich sił w majsterkowaniu. Raz dla przyjemności, inną okazją, by samodzielnie stworzyć coś, co będzie zdobić lub spełniać swoje funkcje praktyczne.

W ogrodzie, który staje się również miejscem dla majsterkowicza, warto wygospodarować przestrzeń na skrzynkę narzędziową. Jaką? Opatrzoną tyloma szufladkami, przegródkami i organizerami, ilu potrzebujemy. Do wyboru są skrzynki narzędziowe o różnych rozmiarach, ustawiane w jednym miejscu lub mobilne, jeśli posiadają kółeczka. Z możliwością uzupełnienia o kolejne elementy bądź te podstawowe, lekkie, na kilka drobiazgów.

Skrzynkę narzędziową należy dostosować do własnych potrzeb. Uwzględnić, czy będzie ona przenoszona, bo na tej podstawie decydujemy o wielkości i materiale, z jakiego jest wykonana, przekładającym się na wagę. Nie można zapominać o rodzaju wykonywanych prac, bo od tego zależy, jak wiele i jakiego typu narzędzia i asortyment będziemy chcieli pomieścić w skrzynce. Mimo wszystko to wybór produktu, który pozwala uporządkować dotychczasowy chaos, przestrzeń ogrodową i tę przeznaczoną na majsterkowanie, czyniąc ją po prostu bezpieczniejszą.

Pokrowce ochronne i plandeki

Jeśli po sezonie zimowym meble ogrodowe i poduszki zastaliśmy w stanie – delikatnie mówiąc – nieciekawym, to znak, że do tej pory były źle zabezpieczane. Teraz pozostaje wziąć się za ich odświeżanie, naprawę ewentualnych uszkodzeń. Możemy zrobić jeszcze jedno! Przyjrzeć się dostępnym pokrowcom ochronnym czy też specjalnym plandekom. Pewnie rodzi się teraz pytanie, ale po co taki wydatek, gdy do kolejnego okresu przechowywania upłynie sporo miesięcy? Warto uświadomić sobie, że pogoda czasem płata nam figla. Nie zawsze będziemy pamiętać i nie zawsze zdążymy schować poduszki ogrodowe czy niektóre meble na czas.

Wilgoć, chłód i opady mogą spowodować, że elementy ogrodowej architektury bez właściwej ochrony, nie nadadzą się później do użycia. Z pokrowcami lub plandekami mamy problem z głowy. Ponadto okres wyprzedaży trwa. A nuż upolujemy ciekawą i atrakcyjną cenowo okazję?

Porządkowanie ogrodu może być zadaniem przebiegającym płynnie i bez przeszkód. Wystarczy pokusić się o zakup powyższych produktów lub wybrać te, które subiektywnie będą potrzebne, i można brać się za sprzątanie!

Więcej informacji o rozmaitych artykułach ogrodowych można znaleźć na stronie Bazkar.pl.

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne