Connect with us

Podróże

Tanie wakacje z Besttravel – Chrowacja Ražanj

Miasteczko Ražanj w Chorwacji pierwotnie było niewielką osadą rybacką, jednak ze względu na wspaniałe plaże oraz piękne widoki bardzo dynamicznie rozpoczął się tu rozwijać przemysł turystyczny. Obecnie na gości czeka wiele miejsc noclegowych głównie w hotelach, prywatnych apartamentach oraz liczne atrakcje, takie jak restauracje, rejsy statkami oraz możliwość zapoznania się z regionalną kuchnią. Ražanj to tradycyjna wioska rybacka. Na początku lat 70-tych XX wieku rozpoczęła się tu budowa domków letniskowych i wtedy zaczęła się rozwijać turystyka – dzisiaj miejscowość obejmuje nowsze części osady znane dziś jako Ljoljinica, Mezaroca i Varoš, które ze starą częścią tworzą jedną całość. Z względu na odległość głównej drogi (6-7 km od magistrali w Podorljaku) i jego górzysty teren, Ražanj zachował swój spokojny, dalmatyński klimat.

Tanie wakacje z Besttravel.com.pl. Turyści mają do dyspozycji duży wybór plaż: najwięcej tych skalistych z betonowanymi tarasami, a dla rodzin z dziećmi, ze względu na płytkie morze, najlepsza jest żwirkowa plaża wokół przylądka Varoš. W centrum znajduje się market, kawiarnia, restauracja, punkt informacyjny, przy którym jest mały targ z ofertą sezonową warzyw, owoców i świeżej ryby z tej tradycyjnej miejscowości turystycznej.

Nad miejscowością znajduje się wzgórze Movar, z jego szczytu rozpościera się przepiękna panorama na wody wokół Rogoznicy. Na przylądku Movar znajduje się kapliczka wotywna św. Antoniego wybudowana pod koniec XVIII wieku (z błaganiem o bogate połowy),  w której co roku 13 czerwca odprawiana jest o 9.00 msza święta. Do kapliczki można się dostać droga lądową, drogą polną, jak i drogą morską.

W pobliżu zatoki dla amatorów aktywnego wypoczynku znajduje się ścieżka rowerowa, a w sąsiedniej zatoce Stivašnica znajduje się boisko do koszykówki i piłki nożnej, pole do gry w bule. Latem codziennie z Ražanja kursuje statek do oddalonej o 2 km Rogoznicy, która oferuje liczne atrakcje kulturalno-rozrywkowe, sportowe, między innymi wycieczki do Parku Narodowego Krka i Parku Narodowego Kornati (istnieje też możliwość transferu z samego Ražanja) jak i rejsy panoramiczne, taxi boat do Primoštena i na sąsiednie wyspy i wysepki wg umowy.

 

O przewoźniku Besttravel

Firma Besttravel przewoźnik wycieczki do Razanj koło splitu ze Zduńskiej Woli to prężnie rozwijająca się młoda firma z doświadczeniem, zajmuje się transportem osób na terenie kraju i Europy. Współpracuje z biurami podróży dzięki czemu może zorganizować każdy przewóz osób. Na życzenie klienta może być to przejazd z opieką pilota, przewodnika, ratownika medycznego, ratownika wodnego, wykwalifikowanego opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych. Współpracuje z grupą przewoźników dzięki czemu nie ma zlecenia nie do zrealizowania. Oferta skierowana jest dla osób indywidualnych, szkół, zakładów pracy. Firma oferuje pomoc w zaplanowaniu i zorganizowaniu np zieloną szkołę, obóz harcerski, wyjazd narciarski, zwiedzanie dowolnego regionu Europy oraz wyjazdy pobytowe.

 

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne