Connect with us

Audi

Styl i zdrowie

Syrop do herbaty – jaki wybrać?

Pyszna, rozgrzewająca herbata to coś, czego potrzebuje prawie każdy, szczególnie gdy za oknem na dobre rozgościła się zima. Tradycyjny napar jednak może okazać się niewystarczający w walce z chłodem, warto nieco go urozmaicić, na przykład dodając do niego zdrowe syropy.

Sok imbirowy

Imbir ma wiele właściwości, które bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie. Dodając syrop imbirowy do herbaty oddziałujemy pozytywnie na proces trawienia oraz (w razie potrzeby) przynosimy sobie ulgę w przeziębieniu. Nie jest to jednak wszystko. Jego działanie szczególnie docenią kobiety. Imbir bowiem może załagodzić mdłości, co ma ogromne znaczenie dla pań w pierwszych tygodniach ciąży oraz zmniejszyć bóle menstruacyjne. Co ciekawe imbir wpływa także na świeżość oddechu, działa bowiem odkażająco.

Sok malinowy

Znany od pokoleń, chętnie wykorzystywany w czasie przeziębień. Dodany do herbaty wspaniale rozgrzeje i pomoże w walce z wirusami. Regularnie pity dobrze wpłynie na poprawę odporności. Działa rozgrzewająco oraz łagodzi nieprzyjemny kaszel. Jeśli akurat nie mamy domowego soku warto kupić syrop od Herbapolu. Oprócz tradycyjnego smaku znajdziemy także ciekawe połączenia, takie jak malina z cytryną, dziką różą, czy kwiatem lipy. Wszystkie te mieszanki także mogą nas wspomóc, gdy dopadnie nas przeziębienie.

Sok żurawinowy

Żurawina to bogate źródło witaminy C. Mimo to, nie stosuje się jej w przypadku przeziębień, a raczej przy zmaganiach z zakażeniem układu moczowego. Żurawina bowiem działa przeciwzapalnie, dzięki czemu niweluje ilość bakterii w pęcherzu. Sok żurawinowy zawiera tak zwane flawonoidy, które mają z kolei właściwości przeciwutleniające. Będą one miały  bardzo dobry wpływ na działanie serca i zmniejszenie ryzyka zachorowania na miażdżycę. Herbatę z sokiem z żurawiny warto pić przynajmniej raz dziennie.

Herbata z dodatkiem pysznego soku to zawsze dobry pomysł. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni syrop, warto poznać jego właściwości i wybrać ten, który jest aktualnie najbardziej dostosowany do naszych potrzeb.

 

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne