Connect with us

Audi

Motoryzacja

Serwis klimatyzacji – dlaczego powinniśmy go wykonywać regularnie

Klimatyzacja to dziś standardowe wyposażenie większości aut. Ich użytkownicy nie powinni jednak zapominać o regularnym serwisowaniu całego układu klimatyzacji. Warto, by tę czynność wykonał dobry mechanik. Kraków to miasto, w którym nie brakuje warsztatów oferujących profesjonalne usługi w tym zakresie.

Sprawnie działająca klimatyzacja znacznie poprawia komfort podróżowania. Trudno się bez niej obyć zwłaszcza w gorące dni. Lubimy wówczas oddychać chłodnym, świeżym powietrzem, chcielibyśmy także, by było one wolne od zarazków. Pamiętajmy, że klimatyzacja w naszym aucie to skomplikowany układ, który pracuje w trudnych warunkach. Dlatego powinniśmy regularnie o nią dbać.

Podstawą sprawnego działania układu klimatyzacji w samochodzie jest jej regularne użytkowanie. Nie powinniśmy więc uruchamiać “klimy” jedynie w najcieplejsze dni. Warto używać ją także w zimie. Podzespoły i środki konserwujące cały układ będą dzięki temu regularnie pracować, co pozwoli uniknąć poważnych awarii. Warto pamiętać, że klimatyzacja w chłodniejsze dni przydaje się np. do szybszego odparowywania szyb.

Serwis klimatyzacji samochodowej powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w roku, najlepiej na wiosnę. Brak wykonywania okresowych przeglądów “klimy” może skutkować nie tylko brzydkim zapachem w samochodzie, ale też poważną awarią. Tego rodzaju serwis powinien wykonać profesjonalny warsztat samochodowy zajmujący się tego rodzaju usługami. Mechanik samochodowy sprawdzi skuteczność funkcjonowania układu klimatyzacji, przetestuje sprawność działania sprężarki oraz poziom i ilość czynnika chłodzącego. Serwis samochodowy uzupełni też brakujące płyny, odgrzybi klimatyzację, a w razie potrzeby zlikwiduje nieszczelności oraz wymieni zużyte podzespoły.

Wykonywanie serwisu klimatyzacji to profesjonalna mechanika samochodowa.Cena takiej usługi w profesjonalnym warsztacie zależy w głównej mierze od stanu, w jakim znajduje się nasz układ klimatyzacji. Gdzie znaleźć warsztat, którego specjalnością jest klimatyzacja samochodowa? Kraków oferuje szeroki wybór serwisów, które zajmują się tego rodzaju działalnością.

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne