Connect with us

Technika

Rozwój technologii mobilnych a płatności internetowe

Innowacje wprowadzane w świecie technologii mobilnych przekładają się na korzyść dla wielu branży. Nowocześniejsze telefony, pełne doskonałych, wygodnych w użyciu i praktycznych funkcji dają mnóstwo możliwości, w tym zapewniają sprawniejsze i łatwiejsze dokonywanie płatności.

Bankowość internetowa stała się przełomem

 

Wykonywanie przelewów poza placówka banku lub pocztą jeszcze kilkanaście lat temu nie było możliwe. Wszystkie płatności odbywały się za pomocą gotówki lub czeków. Szalone tempo rozwoju technologii nie tylko wprowadziło innowacje, ale wciąż bardzo sprawnie je rozwija i udoskonala. System bankowości internetowej spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem. Łatwość dokonywania transakcji i możliwość przelewania pieniędzy oraz płacenia za towary i usługi bez wychodzenia z domu to forma, która już wypiera płacenie w tradycyjny sposób.

Obecnie płatności internetowe nie wymagają niemal niczego poza zalogowaniem się do bankowości internetowej i potwierdzenia przelewu (zazwyczaj kodem otrzymanym w wiadomości SMS). Ze sklepu lub strony internetowej jesteśmy kierowani bezpośrednio na stronę banku – nie ma konieczności wypełniania formularzy, wpisywania danych, wszystko odbywa się automatycznie łącznie z powiadomieniem odbiorcy przelewu, że ten został już wykonany.

 

Możliwości i rozwiązania dla płatności internetowych

 

Oprócz tradycyjnych przelewów internetowych, płatności dokonywać można na wiele różnych sposobów. Przelew z karty kredytowej to szybki i prosty sposób na przesłanie pieniędzy na dowolny rachunek bankowy, opłacenie rachunków czy zapłacenie podatku. Wygodę i komfort dokonywania płatności zapewnia także korzystanie ze smartfonów. Realizacja płatności jest tak samo szybka jak proces jej dokonania. Mając zainstalowaną odpowiednią aplikację, często nie ma konieczności odblokowywania telefonu. Zaletą tych wszystkich rozwiązań jest nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo. Dane osobowe oraz dostęp do rachunku bankowego są ściśle chronione przez specjalne systemy zabezpieczeń.

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne