Connect with us

Podróże

Popularność zagranicznych kierunków turystycznych

Z roku na rok obserwuje się spadek zainteresowania wakacjami w Polsce. Głównymi powodami tej recesji są przede wszystkim czynniki meteorologiczne (zmienne warunki pogodowe) i ekonomiczne. Dużo lepsze, konkurencyjne oferty mają dla nas biura podróży zapewniające wakacje za granicą.

Polska mimo wielu atrakcyjnych i różnorodnych miejsc traci na popularności ze względu na wygórowane ceny. Koszt pobytu nad morzem czy w górach niekiedy dorównuje kosztom związanym z wyjazdem za granicę, z kolei trudna do przewidzenia pogoda skłania do wyboru pewniejszej opcji. Coraz częściej turyści decydują się na bardzo egzotyczne miejsca takie jak Tajlandia czy Karaiby.

Jednak do tych najczęściej wybieranych (również przez Polaków) należą kraje z południa Europy, które mogą pochwalić się pięknymi wybrzeżami, wodospadami czy nawet aktywnymi wulkanami. Do najbardziej popularnych kurortów należą Grecja, Hiszpania oraz Chorwacja, jednak w sezonie ceny w tych miejscach znacznie wzrastają.

Od niedawna coraz częściej wybieranym kierunkiem turystycznym jest Albania, która jest w ofercie biura podróży nawakacje.eu . Ceny często zbliżone do polskich zachęcają turystów do poznania miejscowej kultury i eksploracji nadmorskich wybrzeży. Warto również wspomnieć że jedno z piękniejszych miejsc- Blue Eye (podziemne źródło) do niedawna było niedostępne zarówno dla turystów i mieszkańców. Albania może pochwalić się również niesamowitymi miastami jak Ksamil i Saranda, które co roku podziwiają tysiące turystów z całego świata.

Kraje południowoeuropejskie z uwagi na bogactwo i różnorodność fauny i flory oraz niewygórowane ceny będą dominować przez najbliższe lata w ofercie biur podróży.

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne