Connect with us

Styl i zdrowie

Podolog Poznań wyleczy Twojego wrastającego paznokcia

Podolog Poznań zwrócił nam uwagę na ciekawy fakt: nie wiemy jak leczyć wrastające paznokcie u stóp. Dlaczego? Zastanawiałeś się kiedyś na tym, że kremy do twarzy, ciała i rąk są codziennością, a preparaty do pielęgnacji stóp stosuje się rzadko? Skąd się to bierze?

Ciągle zapominamy o pielęgnacji stóp, dlatego nasze paznokcie zaczynają wrastać.

Dobrze wiemy, że aby cieszyć się zdrową i młodą skórą, musimy dobrać do niej odpowiednie środki oraz stosować je codziennie. Jesteśmy świadomi, że powinniśmy pilnować dostarczania organizmowi witamin i wartości odżywczych, aby cieszyć się zdrowiem. Ciągle jednak zapominamy o stopach. To dzięki nim możemy chodzić, a zupełnie o nie nie dbamy!

Idź do podologa w Poznaniu na profilaktyczną wizytę

Czy do dentysty powinniśmy chodzić tylko wtedy, kiedy nie wytrzymujemy z bólu? Nie. Tak samo jest z podologiem. Twoje stopy i paznokcie zasługują na odpowiednią opiekę. Zadbaj o to, żeby były odżywione i wzmocnione, a nigdy nie zaskoczą Cię nieprzyjemnymi schorzeniami. Wrastające paznokcie są bardzo bolesne, więc trzeba reagować szybciej, niż w przypadku modzeli, pękających pięt czy nawarstwionego naskórka.

Nie tylko wrastające paznokcie – kiedy jeszcze udać się do podologa?

Niektórymi schorzeniami możesz się zarazić. Nawet jeśli bardzo mocno dbasz o swoje stopy, pewnymi nieprzyjemnościami możesz się po prostu zarazić. Wystarczy jedna wizyta na poznańskiej siłowni, basenie czy w łaźni, aby wrócić do domu z grzybicą stóp. Im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym mniejsze okażą się skutki infekcji, jak zniszczenia paznokcia, swędzenie i ból przy chodzeniu.

Czasem problem pojawia się przez niewłaściwie dobrane obuwie

Podolodzy z Anmedica – Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy zwracają nam uwagę, że nasze paznokcie zaczynają wrastać często wskutek noszenia źle dopasowanego obuwia do stopy. Zbyt małe buty powodują ciągły ucisk i problemy z krążeniem, a zbyt duże – otarcia i uszkodzenia skóry.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u podologa w Poznaniu?

Przede wszystkim nie smaruj miejsc zmienionych chorobowo maściami i innymi preparatami. Jeżeli problem dotyczy paznokci, nie pokrywaj ich ozdobnym lakierem ani odżywką. Świetnie proces przygotowania się do wizyty opisali specjaliści z Anmedica w Poznaniu. Sprawdź, co oni mają do powiedzenia na ten temat, pod adresem: https://poznan-podolog.com/. Najedź na zakładkę „Zabiegi” i wybierz „Przed pierwszą wizytą”.

Życzymy powodzenia podczas pierwszej wizyty u podologa!

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne