Connect with us

Dom i ogród

Pergole na letnim tarasie – pomysł na gustowne zadaszenie.

Lato w mieście nie musi być nudne, jeśli mamy pięknie urządzony – we wszystkich kolorach kwiatów – balkon czy taras. To właśnie tam w słoneczne ciepłe dni przenosimy stolik i fotel na biegunach, by błogo kołysać się w rytmie śpiewu ptaków i szumu liści drzew. Problemem może okazać się jednak zbyt silne słońce, które będzie nam utrudniać przebywanie na tarasie, zwłaszcza w godzinach południowych. Jak skutecznie zadaszyć taras, by nadal był funkcjonalny, a jednocześnie stał się jego wizytówką? Z pomocą przychodzi nam nowoczesne rozwiązanie zadaszenia tarasowego, które przekłada się również na jego wygląd – pergole.

Pergole – nowoczesność i praktyczność.

Pergole stanowią doskonałą ochronę tarasu przed słońcem, deszczem i wiatrem. Ich bardzo stabilna konstrukcja daje nam gwarancję bezpieczeństwa w każdych warunkach atmosferycznych. To świetny pomysł na powierzchnie tarasowe w każdą pogodę. Dzięki specjalnemu systemowi odprowadzenia wody, deszczówka spływa rynnami zamontowanymi w słupach nośnych. To nowe rozwiązanie, dzięki któremu cała konstrukcja na traci na wyglądzie, a zyskuje na innowacyjności.

Jak zbudowana jest pergola?

Pergola to w zasadzie w wyglądzie nieskomplikowana konstrukcja słupów, tworzących szkielet, na którym osadza się materiał właściwy, będący swego rodzaju dachówką. Pergole mogą się poszczycić trzecią – najwyższą – klasą wiatrową (38 – 48 km/h). Materiał ten można łatwo rozwinąć w słoneczny dzień lub zwinąć, gdy nie jest potrzebna, na przykład wieczorem lub gdy chcemy poleżeć pod gwiaździstym niebem. Przyszły użytkownik ma możliwość wyboru koloru materiału oraz całej konstrukcji spośród ogromnej gamy kolorystycznej (niektórzy producenci w swojej ofercie mają nawet ponad 200 kolorów). Możliwość wyboru koloru to bardzo istotny fakt, bowiem łatwo można dopasować pergolę wizualnie do na przykład koloru elewacji lub koloru dachu w budynku.

Przewaga pergoli nad innym sposobem zadaszenia tarasu.

Pergole to bardzo innowacyjne rozwiązanie, użytkownik ma możliwość sterowania całą konstrukcją, dzięki pełnemu zautomatyzowaniu. Ponadto niektórzy producenci oferują oświetlenie LED-owe na poprzeczkach pergoli, w chłodne wieczory zaś pod koniec lata możemy korzystać z wmontowanych promieników ciepła. Kupując zatem pergolę, dostajemy wielofunkcyjne urządzenie – ochronę przed słońcem, barierę przed deszczem i wiatrem oraz piękną nowoczesną ozdobę tarasu.

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne