Connect with us

Audi

Biznes

Pale CFA – największe zalety

Pale CFA wykorzystywane są jako swoistego rodzaju fundament pod określone budowle. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na szybkie uzyskanie trwałych rezultatów. Powstają przy użyciu świdra ciągłego poprzez wprowadzenie pod ciśnieniem betonu w miejsce, w którym znajduje się świder. Pale mają szerokie zastosowanie dzięki zaletom, jakie posiadają.

Dostosowanie do warunków

Pale CFA lub też pale formowane świdrem ciągłym radzą sobie doskonale z różnego rodzaju nawierzchniami. Mogą być wykorzystywane na gruntach sypkich, a więc piaskach, żwirach, pyłach, a także na gruntach mieszanych, miękkich skałach i glinach. Sprawdzą się również w miejscach, gdzie prace należy wykonać w wodonośnej warstwie gruntu.

Krótki czas realizacji

Podczas prac budowlanych każda minuta się liczy, dlatego pale CFA od Staltechnika zdobyły tak szerokie uznanie. Wyprodukowanie jednej pali zajmuje około pół godziny (w zależności od jej rozmiaru), jednak jest to proces znacznie krótszy niż wyprodukowanie w zakładzie produkcyjnym tradycyjnych pali, przewiezienie jej na miejsce budowy i umieszczenie w odpowiednim miejscu. Tutaj wszystko odbywa się naraz – pale w tym samym czasie są produkowane i umieszczane tam, gdzie według projektu powinny się znaleźć.

Cicha praca

Montaż pali nie generuje nadmiaru wibracji i wstrząsów, dzięki czemu prace mogą być wykonywane nawet przy istniejących już budowlach. Cały proces nie należy również do bardzo głośnych.

Zastosowanie pali CFA

Pale zazwyczaj umieszczane są na głębokości 20 metrów, choć niektóre firmy, tak jak Staltechnika oferuje wykonanie świdrów o innych rozmiarach, co pozwala zwiększyć zakres przeprowadzanych prac i dostosować je do indywidualnych wymagań projektu. CFA wykorzystywane są przy wiaduktach i mostach o różnym przeznaczeniu. Tworzą fundament dla ekranów akustycznych i dźwiękochłonnych. Stosuje się je również do budowy ścian palowych przy konstrukcjach oporowych oraz węzłów drogowych.

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne