Connect with us

Technika

Odzyskiwanie danych z dysku

W dobie technologii wszystkie nasze dane przechowujemy na nośnikach elektronicznych. Na dysku twardym przechowujemy nasze zdjęcia, filmy z dzieciństwa, wakacji, nasze prace, czy inne mniej lub ważniejsze dokumenty.

Często też jesteśmy przekonani, iż backup naszych danych na przykład na dysku zewnętrznym jest o wiele bezpieczniejszy niż na dysku naszego komputera osobistego, pendrive czy choćby zwykłej płyty CD, DVD gdzie mamy ograniczoną pojemność. O ile łatwiej przenieść jest nam nasze dane zapisane na dysku czy laptopie do naszych znajomych, czy rodziny i pochwalić się choćby naszymi cudownymi fotkami. Ile razy zdarzyło się wam sytuacja, gdy nasz komputer osobisty czy dysk zewnętrzny upadł nam z niewielkiej wysokości i w serwisie komputerowym usłyszeliśmy diagnozę „niestety padł dysk, najprawdopodobniej upadek spowodował nieodwracalne uszkodzenie”… I co wtedy co z naszą zapisaną pracą, dokumentami, filmami, zdjęciami… nie zawsze dane da się odzyskać. Nie każdy z nas ma świadomość, iż istnieją firmy, które zajmują się profesjonalnie odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków.

Odzyskiwanie danych z dysku, nie zawsze musi wiązać się z ogromnymi kosztami i opłatą już za samą diagnozę. Jedna z Warszawskich firm zajmująca się odzyskiwaniem danych z dysku w swojej ofercie świadczy usługę bezpłatnej analizy w celu wyceny kosztu usługi odzyskania danych z dysku. Co według mnie jest świetnym rozwiązaniem dla zwykłego Kowalskiego, który nie zawsze może sobie pozwolić na tak profesjonalną usługę. Tak, więc jeśli uszkodzimy dysk przez naszą nieuwagę czy też z innego powodu zostanie on uszkodzony, nie musimy naszych danych spisywać od razu na straty.

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne