Connect with us

Technika

Odzyskiwanie danych z dysku

W dobie technologii wszystkie nasze dane przechowujemy na nośnikach elektronicznych. Na dysku twardym przechowujemy nasze zdjęcia, filmy z dzieciństwa, wakacji, nasze prace, czy inne mniej lub ważniejsze dokumenty.

Często też jesteśmy przekonani, iż backup naszych danych na przykład na dysku zewnętrznym jest o wiele bezpieczniejszy niż na dysku naszego komputera osobistego, pendrive czy choćby zwykłej płyty CD, DVD gdzie mamy ograniczoną pojemność. O ile łatwiej przenieść jest nam nasze dane zapisane na dysku czy laptopie do naszych znajomych, czy rodziny i pochwalić się choćby naszymi cudownymi fotkami. Ile razy zdarzyło się wam sytuacja, gdy nasz komputer osobisty czy dysk zewnętrzny upadł nam z niewielkiej wysokości i w serwisie komputerowym usłyszeliśmy diagnozę „niestety padł dysk, najprawdopodobniej upadek spowodował nieodwracalne uszkodzenie”… I co wtedy co z naszą zapisaną pracą, dokumentami, filmami, zdjęciami… nie zawsze dane da się odzyskać. Nie każdy z nas ma świadomość, iż istnieją firmy, które zajmują się profesjonalnie odzyskiwaniem danych z uszkodzonych dysków.

Odzyskiwanie danych z dysku, nie zawsze musi wiązać się z ogromnymi kosztami i opłatą już za samą diagnozę. Jedna z Warszawskich firm zajmująca się odzyskiwaniem danych z dysku w swojej ofercie świadczy usługę bezpłatnej analizy w celu wyceny kosztu usługi odzyskania danych z dysku. Co według mnie jest świetnym rozwiązaniem dla zwykłego Kowalskiego, który nie zawsze może sobie pozwolić na tak profesjonalną usługę. Tak, więc jeśli uszkodzimy dysk przez naszą nieuwagę czy też z innego powodu zostanie on uszkodzony, nie musimy naszych danych spisywać od razu na straty.

czytaj dalej..
.  Kasy fiskalne Zduńska Wola

Kliknij aby skomentować

Technika

Cynkowanie metalu – kiedy się je wykonuje?

Metal to materiał trwały, ale jednocześnie narażony na wiele niekorzystnie działających czynników zewnętrznych – powietrza i wody. Nowoczesne metody pozwalają na skuteczne zabezpieczenie metalowych elementów konstrukcji przed korozją już na etapie jej produkowania. Jedna z technologii wykorzystuje do tego cenne właściwości cynku.

Wpływ cynku na ochronę metalu

Wykorzystanie cynku do zabezpieczenia stali związane jest z dużą odpornością powłoki cynkowej na działanie warunków atmosferycznych. Aby stal mogła być skutecznie chroniona, pokrywa się ją warstwą lub kilkoma warstwami cynku. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach spodziewać się można korozji warstwy cynkowej, która jako pierwsza ulegnie rdzewieniu. Mimo tego metal wciąż będzie zabezpieczony.

Na zewnątrz czy wewnątrz?

Bez względu na to, czy elementy konstrukcji metalowej znajdować będą się wewnątrz budynku, gdzie panują korzystne warunki, czy też na zewnątrz, gdzie metal może korodować szybciej ze względu na opady i wiatr, cynkowanie wykonywane jest zawsze. Ochrona stali już na etapie jej produkcji jest niezbędna. Stal może nie być narażona wewnątrz pomieszczenia, jednak jest już w trakcie transportu pojawić się mogą niekorzystne warunki. Nie ma więc znaczenia, w jakim miejscu powstanie konstrukcja – każdy element zostaje zabezpieczony przed korozją, dzięki czemu pozostaje w nienaruszonym stanie nawet przez kilkadziesiąt lat.

Proces cynkowania dostosowany do metalowego elementu

W zależności od rozmiaru elementu, wykorzystuje się różne sposoby cynkowania:

  • zanurzeniowe – polegające na kąpieli elementu w płynnym cynku
  • galwaniczne – nałożenie cienkiej warstwy cynku, daje możliwość zabarwienia stali
  • proszkowe – nałożenie warstwy cynku w temperaturze sięgającej 400 st. Celsjusza.

Wszystkie metody charakteryzują się skutecznością. Elementy chronione są nawet przez kilkadziesiąt lat, dzięki czemu jest to również rozwiązanie ekonomiczne. Proces cynkowania nie tylko zabezpiecza, ale też zapewnia ciekawe walory estetyczne.

czytaj dalej..

Technika

Rozwój technologii mobilnych a płatności internetowe

Innowacje wprowadzane w świecie technologii mobilnych przekładają się na korzyść dla wielu branży. Nowocześniejsze telefony, pełne doskonałych, wygodnych w użyciu i praktycznych funkcji dają mnóstwo możliwości, w tym zapewniają sprawniejsze i łatwiejsze dokonywanie płatności.

Bankowość internetowa stała się przełomem

 

Wykonywanie przelewów poza placówka banku lub pocztą jeszcze kilkanaście lat temu nie było możliwe. Wszystkie płatności odbywały się za pomocą gotówki lub czeków. Szalone tempo rozwoju technologii nie tylko wprowadziło innowacje, ale wciąż bardzo sprawnie je rozwija i udoskonala. System bankowości internetowej spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem. Łatwość dokonywania transakcji i możliwość przelewania pieniędzy oraz płacenia za towary i usługi bez wychodzenia z domu to forma, która już wypiera płacenie w tradycyjny sposób.

Obecnie płatności internetowe nie wymagają niemal niczego poza zalogowaniem się do bankowości internetowej i potwierdzenia przelewu (zazwyczaj kodem otrzymanym w wiadomości SMS). Ze sklepu lub strony internetowej jesteśmy kierowani bezpośrednio na stronę banku – nie ma konieczności wypełniania formularzy, wpisywania danych, wszystko odbywa się automatycznie łącznie z powiadomieniem odbiorcy przelewu, że ten został już wykonany.

 

Możliwości i rozwiązania dla płatności internetowych

 

Oprócz tradycyjnych przelewów internetowych, płatności dokonywać można na wiele różnych sposobów. Przelew z karty kredytowej to szybki i prosty sposób na przesłanie pieniędzy na dowolny rachunek bankowy, opłacenie rachunków czy zapłacenie podatku. Wygodę i komfort dokonywania płatności zapewnia także korzystanie ze smartfonów. Realizacja płatności jest tak samo szybka jak proces jej dokonania. Mając zainstalowaną odpowiednią aplikację, często nie ma konieczności odblokowywania telefonu. Zaletą tych wszystkich rozwiązań jest nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo. Dane osobowe oraz dostęp do rachunku bankowego są ściśle chronione przez specjalne systemy zabezpieczeń.

czytaj dalej..

Technika

W jaki sposób nowe technologie ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie?

Życie w XXI wieku zmieniło się względem wieków poprzednich nie do poznania. Jeszcze nigdy tempo zmian nie było tak widoczne, jak ma to miejsce teraz. Dlatego racjonalnym wydaje się być postawienie pytania o to w jaki sposób nowe technologie pomagają nam w codzienności, także w sferze finansów.

A) Robienie zakupów – zakupy to zmora osób starszych. Często nie są one w stanie samodzielnie iść i przynieść ciężkich produktów, których potrzebują do codziennego życia. Jeśli więc tylko jest ktoś, kto pomoże im zamówić zakupy prze Internet, to okazuje się, że nowe technologie pozwolą im na życie godniejsze niż do tej pory. Jeśli jeszcze byliby w stanie samodzielnie poruszać się po sklepie internetowym to ich życie zmieniłoby się diametralnie

B) Szybkie płatności – dzięki płatnościom wykonywanym w kilkanaście sekund jesteśmy w stanie cieszyć się danym produktem w niewiarygodnie szybkim tempie. Co więcej, nie musimy wychodzić z domu, stać w kolejkach i martwić się o bezpieczeństwo nasze lub naszych bliskich. Dzięki nowym technologiom płacenie i funkcjonowanie w codziennym świecie stało się prostsze. Kasy fiskalne łask online

C) Doładowania do telefonu – kiedyś, by móc doładować swój aparat, należało wybrać się do sklepu i wykupić specjalną kartę lub otrzymać kod od sprzedawcy. Teraz robi się to szybko i bez przeszkód za pomocą własnego konta. Dzięki doładowaniom Bluemedia możemy cieszyć się pieniędzmi na koncie już po kilku minutach albo lepiej kontrolować wydatki naszych dzieci na ich smartfonach.

D) Medycyna – to jak bardzo nowe technologie wpłynęły na rozwój medycyny nie jest niczym nowym. Z roku na rok potrafimy coraz więcej i dzięki temu długość życia zwiększa się wielokrotnie. To realna pomoc dla każdego z nas.

Nowoczesność wraz z technologią pokazała, że możemy żyć dłużej i wygodniej. Dzięki nowym technologiom mamy bezpieczniejszy i szybciej reagujący świat, który pomaga tam, gdzie jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozkładano ręce.

 

czytaj dalej..

Popularne