Connect with us

Styl i zdrowie

Odchudzanie – moda czy zdrowie?

Fot: Shutterstock

W wieku XXI na każdym kroku widzimy promowany zdrowy styl życia, dużo aktywności fizycznej, różnego rodzaju zdrowe przekąski. Na ekranach pojawiają się znane twarze w świecie sportu, jak Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska. Rozgrzewają różnego rodzaju dyskusje na temat tego jak powinniśmy odpowiednio żyć, abyśmy byli zdrowi i jak najdłużej cieszyli się dobrą kondycją. Jednak ile jest prawdy w tym, co kreują media? Jak wiadomo szczupła sylwetka w tych czasach jest top of the top.

Każda z pań pragnie mieć szczupłe, wysportowane ciało, żyć zdrowo według wszystkich rad i standardów znanych trenerek. Prawda jest jednak taka, że powinniśmy świadomie decydować się na tak duży krok i stopniowo zmieniać nasz styl życia. Nie z dnia na dzień. Jest to zdecydowanie najgorszy możliwy scenariusz. Może nam zaszkodzić i przede wszystkim wpłynąć negatywnie na nasze nastawienie, przez co bardzo szybko z niego zrezygnujemy.

Dieta na chwilę?

Dieta nie powinna być na chwilę; do czasu osiągnięcia przez nas z góry postawionego celu. Decydując się na tak dużą zmianę powinniśmy wiedzieć, że chcemy tak żyć. Healthly life style powinien „żyć” z nami. Dlatego też postanowienie powinno być silne i stałe. Z czasem jednak coś w nas się zmieni. Będzie to podejście. To wszystko przez wzgląd na przyzwyczajenie towarzyszące naszej decyzji. Jednak czy szczupły wygląd jest w obecnych czasach jedynie kwestią mody i estetycznego wyglądu? Przyjrzyjmy się temu bliżej. Ile kobiet może się pochwalić, że jest w stanie założyć rozmiar XXS, XS, S? I czy jest to rzeczywiście zdrowe? Nie jest zaskoczeniem, gdy powie się, że otyłość i nadwaga sprzyjają rozwojowi bardzo wielu niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego chorób. Nadmierna szczupłość również nie jest dobra. Każdy z nas powinien dążyć do zdrowo wyglądającej sylwetki, podchodząc racjonalnie do kwestii przybrania kilogramów czy też ich utraty, w zależności od naszego celu i potrzeby. Bycie chudym nie jest wymysłem mediów.

Nadmiar kilogramów a zdrowie

Zbyt duża ilość kilogramów szkodzi. Przyczynia się do chorób stawów, rozwoju cukrzycy, nadciśnienia oraz wielu innych schorzeń. Brak tkanki tłuszczowej również nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Powinniśmy zatem starać się zachować umiar. Dlatego też wprowadzenie zdrowego odżywiania, a przy tym zwiększenie aktywności fizycznej. Pozwoli to zachować równowagę oraz piękny i zdrowy wygląd. Nie musimy dążyć do dziwnych ideałów kreowanych przez media, jednak obierzmy sobie cel i dążmy do jego spełnienia w taki sposób, aby nam to zdecydowanie nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie, pomogło, poprawiając wygląd oraz samopoczucie.

Autor/Źródło : Aneta RAuthor: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne