Connect with us

Dom i ogród

Nowa generacja podłóg panelowych – panele WINYLOWE

W obecnych czasach mamy spore możliwości jeżeli chodzi o wybór materiału, jakimi chcielibyście pokryć podłogi w swoim domu. Na największą uwagę zasługują przede wszystkim produkty takie jak panele winylowe wykonane z innego materiału niż konwencjonalne (laminowane), są odporne na wilgoć, krótkotrwałe zalania, są elastyczne, miękkie, odporne, a przy tym wyglądają bardzo naturalnie. Są idealnym materiałem na ogrzewanie podłogowe (niski opór cieplny) – mają nie dużą grubość. Można je montować bez użycia kleju na błyskawiczny zamek połączeniowy typu klik albo poprzez klejenie do posadzki. Podłogi winylowe nie tylko są odporne na wodę, wodoszczelna podłoga jest również łatwa do umycia, ale również przygotowana na działanie promieni słonecznych.

Panele winylowe to odpowiednie pokrycie podłogi, jeśli mamy w domu ogrzewanie podłogowe. Posiadają bardzo dobre właściwości przepuszczające ciepło i szybko się nagrzewają. Co prawda też szybko się schładzają, gdy tylko wyłączymy ogrzewanie, jednak nie stają się zupełnie zimne jak płytki ceramiczne. W normalnych warunkach mają ciepłą, przyjemną powierzchnię. Mają też bardzo dobrą grubość pod ogrzewanie podłogowe 3-7 mm. Oznacza to jednak także, że podłoże na którym się znajda powinno być idealnie równe. Przy tak cienkich panelach wszelkie nierówności podłogi od razu byłyby widoczne. Warto też zwrócić uwagę na poziom posadzki w sytuacji, kiedy chcemy łączyć panele winylowe z innym materiałem, np. terakotą, gdyż zazwyczaj są one grubsze. Panele winylowe Quickstepa są również wybierane ze względu na łatwość montażu, który można przeprowadzić samodzielnie. Oczywiście podłogę drewnianą także można położyć samemu, ale zajmuje to więcej czasu.

A czy posiadają wady? Jakby nie było, jest to materiał sztuczny i nigdy nie zastąpi prawdziwego drewna, które pracuje na podłodze i zmienia się w czasie, co przecież też ma swój urok. Dlatego więc osoby, dla których budżet nie jest ograniczeniem pewnie i tak wybiorą drewniane podłogi. Warto jednak pamiętać o panelach winylowych, jako ciekawej i wyjątkowo funkcjonalnej alternatywie.

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne