Connect with us

Audi

Dom i ogród

Najnowsze trendy w dodatkach o wnętrz

Urządzając wnętrze wiele osób głównie zwraca uwagę na meble i ich funkcjonalność. Jednak takie pomieszczenia często nie mają swojego charakteru. Zatem swoistą kropką nad “i” są dodatki. Dzięki temu każdy pokój będzie doskonale się prezentował. Ozdoby, czy też inne bibeloty mogą dodać charakteru, jak i nutę nonszalancji. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań. Obecnie jednym z najnowszych trendów w dodatkach do wnętrz są ramki love. Warto również poznać inna modne trendy.

 

Uczucie, dekoracja, dizajn – ramki love

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie, gdzie nie ma zdjęć. Przecież na zdjęciach zatrzymujemy miłe chwilę, wystarczy tylko na nie spojrzeć, by przypomnieć sobie te sytuacje. Oczywiście kluczowa jest też ich oprawa. Obecnie absolutnym must have są ramki love na zdjęcia, które wyróżniają się ciekawym kształtem. W ramce love możemy umieścić zdjęcia ukochanej osoby, czy też ukochanego czworonożnego przyjaciela. Tak naprawdę możliwości jest wiele. Warto tutaj zauważyć, że ramka love na zdjęcia doskonale wpisuje się w minimalizm stylu skandynawskiego, ale również modernistycznego. Komponuje się z bielą ścian, tworząc monochromatyczne połączenia. Można również zawiesić ją na ścianie pomalowanej na ciemny kolor, dzięki temu uzyskamy modny kontrast. Zatem ramki love nie może zabraknąć we wnętrzach, gdzie ceni się jakość, styl, ale i dizajn.

Dekoracje inspirowane kosmosem

W tym sezonie bardzo modny staje się motyw kosmosu. Zatem geometryzm i abstrakcjonizm idą tutaj w parze. Mocne kolory, przełamane liniową formą stanową doskonałą dekorację. Stąd plakatów z drogą mleczną, czy gwiazdami nie może zabraknąć w żadnym wnętrzu. Wprowadzają one oryginalność i wychodzą poza ramy klasyki. Skoro kosmos to i słońce. Zatem również motywy słońca są bardzo modne. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na lustra z ozdobną ramą w formie promieni słonecznych. Dopełnieniem jest tutaj złoty kolor, który jednocześnie prezentuje się niezwykle elegancko.

Powitanie z Afryką

Najnowsze trendy w dekorowaniu wnętrz odnoszą się również do Afryki, tworząc swoiste “powitanie z Afryką”. Zatem jeszcze do niedawna motywy uważane za tandetne, czy w złym guście obecnie są trendy. Moda potrafi więc zaskakiwać i to bardzo mocno. Zatem warto wybrać tutaj dekoracje odnoszące się do ludowego rzemiosła. Mogą to być więc dekoracyjne maski, które świetnie się prezentują na ścianie. A co również ważne, nie trzeba jechać do Afryki, żeby je kupić. W końcu od czego jest internet. Z Afryką ściśle wiążą się motywy zwierzęce. Zatem i takich akcentów nie może zabraknąć w Twoim domu. Zatem kapy w lamparcie cętki, czy też wzorzyste dywaniki świetnie ozdobią przestrzeń. W tym wypadku jednak należy zachować umiar, aby efekt nie był karykaturalny.

Wielki come back kwiatów doniczkowych

Ten trend może wydawać się zabawny, bo czy ktoś tak naprawdę wiedział, że kwiaty doniczkowe przez ostatnie kilka lat były niemodne? Chyba nie, no cóż w tym sezonie jest ich wielki come back. Otóż sztuczne kwiaty w doniczkach powinny wylądować w koszu, a ich miejsce powinny zająć naturalne kwiaty doniczkowe. Bardzo modne są kaktusy, jak i paprocie. Na szczęście takie kwiaty nie są trudne w pielęgnacji, zatem nawet laik sobie poradzi. Wszak wystarczy je tylko podlewać. Warto jednak umieścić doniczkę z stylowej osłonce. Może ona mieć również motyw roślinny, zatem taka harmonia może być też świetną dekoracją. Kwiaty w doniczkach możemy trzymać zarówno na parapecie, jak i w wiszących kwietnikach. Modna jest nawet dżungla kwiatowa. W tym przypadku zasada im więcej kwiatów w domu, oczywiście żywych kwiatów, tym lepiej. Kolejną zaletą trzymania żywych rośli jest fakt, że oczyszczają one powietrze. Zatem dekoracja i zdrowie w jednym…Chyba trzeba spróbować.

Zatem trendy w tym sezonie są bardzo różne. Rządzą motywy zwierzęce, afrykańskie, czy też rośliny doniczkowe, a także modne ramki love na zdjęcia. Zatem możliwości jest naprawdę wiele. Wiadomo moda się zmienia, ale styl pozostaje zawsze, stąd i w dekoracjach należy zachować umiar i mimo mody trzymać się zasady, że nie zawsze to, co modne jest najlepsze. Bądźmy szczerzy motywy afrykańskie w lofcie, nie są dobrym pomysłem. Z kolei ramka love sprawdzi się zawsze.

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne