Connect with us

Podróże

Międzyzdroje – pomysł na jesienny weekend

Międzyzdroje to 5-tysięczna, nadmorska miejscowość położona na wyspie Wolin – największej z polskich wysp. Międzyzdroje nazywamy „Miastem Gwiazd”. To jedna z wakacyjnych stolic Polski. Jednak nie tylko letnią porą oferują liczne atrakcje. Jesienią miasto także tętni życiem, a plaża i widoki są równie zachwycające. To zatem doskonały czas na wyjazd i relaks. Znajdź noclegi nad morzem i odkryj piękno Międzyzdrojów jeszcze w tym roku.

Międzyzdroje to jedna z najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem. Odwiedzają ją co roku setki tysięcy wczasowiczów. Nie dziwi więc, że miasto zapewnia turystom bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową. Na jesienny weekend wybierz więc w tym roku Międzyzdroje – noclegi blisko morza zapewnią Ci łatwe dotarcie do najciekawszych atrakcji miasta i okolic!

Międzyzdroje noclegi blisko plaży – spaceruj i podziwiaj

Jesienna aura pozwala na relaksujący, ale aktywny wypoczynek nad morzem. Apartamenty przy plaży zapewnią Ci w tym czasie komfort i wygodę. Morska bryza i umiarkowana temperatura powietrza sprzyjają długim spacerom po pięknej plaży, długiej aż na 6 kilometrów. Prowadzi do niej 10 łagodnych zejść, przez las i wydmy. Będąc w centrum, możesz dotrzeć nad morze. Dzieli Cię od tego jedynie 150 metrów. Tak niewielka odległość jest rzadkością. Spacer po pięknej plaży doprowadzi Cię do schodów na Kawczą Górę. Ich łączna długość wynosi 128,5 metra, dzięki czemu pozwolą Ci wejść na brzeg klifowy liczący 51 metrów wysokości. Pokonując kolejno 267 stopni, możesz zatrzymywać się na małych tarasach widokowych i podziwiać rozciągającą się przed Tobą panoramę Zatoki Pomorskiej. Strome wybrzeże, zwane klifowym, z którego słyną Międzyzdroje, w niektórych miejscach dochodzi nawet do 90 metrów wysokości. Widok potrafi zaprzeć dech w piersiach i naprawdę warto zobaczyć go na własne oczy.

Jeśli natomiast chcesz zachwycić się połaciami żółtego piasku, wysokimi klifami

i bezmiarem wody z innej perspektywy, czeka na Ciebie ogromne molo. Jego długość wynosi aż 395 metrów. Robi to ogromne wrażenie. W dodatku na końcu gigantycznego pomostu znajduje się przystań, do której cumują statki.

Noclegi Międzyzdroje w samym centrum miasta – zwiedzaj i poznawaj

Miasto jesienią oferuje naprawdę dużo ciekawych atrakcji. Międzyzdroje – tanie noclegi pozwolą Ci je wszystkie zobaczyć. Chyba najbardziej znana jest Aleja Gwiazd, w której możesz oglądać już blisko 200 odlewów odcisków dłoni słynnych i cenionych polskich aktorów czy piosenkarzy.

 

reklama: Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne – Samochody używane

Niedaleko promenady znajduje się Gabinet Figur Woskowych, czyli wystawa około 100 postaci w naturalnych proporcjach. Możesz tu sobie zrobić zdjęcie z Marilyn Monroe czy Albertem Einsteinem! W tym samym budynku znajduje się także Planetarium. Tworzy je licząca 7 metrów kopuła. Cyfrowy projektor wyświetla na niej trójwymiarowe obrazy kosmosu.

Niezwykle ciekawą atrakcją jest Bałtycki Park Miniatur, w którym zobaczysz pochodzące z nadbałtyckich państw zabytki wykonane w skali 1:25. Oprócz tego znajduje się tam miniatura Morza Bałtyckiego, a także miniaturowe kolejki.

Rozwinięta infrastruktura turystyczna i tanie noclegi – Międzyzdroje są dzięki temu atrakcyjnym miejscem przez cały rok. By zobaczyć wszystko, co oferuje region potrzebny jest co najmniej weekend! Wybierz na portalu Sun&Snow tanie i komfortowe apartamenty – Międzyzdroje na Ciebie czekają!

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne