Connect with us

Audi

Styl i zdrowie

Melisa na zdrowie

Herbatki ziołowe cieszą się pewnym zainteresowaniem. Oczywiście mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi ziołami, które mają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. W tym miejscu W sposób szczególny będziemy chcieli wskazać na melisę, na herbatkę z melisy. Jedno z ziół, które zasadniczo jest obecne w naszej codzienności i można dosyć powszechnie je zakupić w sklepach. Jak działa melisa na ludzki organizm i czy faktycznie jest ona korzystna dla ludzkiego zdrowia? O melisie można mówić na dwa sposoby. Z jednej strony jest ona używana w medycynie jako środek uspokajający.

Idealna przyprawa w kuchni

Z drugiej strony należy o niej mówić również jako o bardzo dobrej przyprawie. Melisa to nie tylko środek uspokajający, nie powinna być ona kojarzona tylko i wyłącznie z herbatką działającą na uspokojenie. Melisa bardzo dobrze się sprawdza także w odniesieniu do problemów żołądkowych. Jest ona bowiem bardzo dobrym środkiem rozkurczającym. Jeśli więc ktoś boryka się z zaparciami, jeśli ktoś ma kłopoty trawienne, jeśli mówimy o wzdęciach to warto sobie zaparzyć herbatkę z melisy. Oczywiście nie można nie wskazać na taki aspekt, jakim jest wspomaganie kłopotów z zaśnięciem jak również bolesnych miesiączek. Wedle wierzeń ludowych, melisa miała pomagać w przypadkach, gdy dana osoba borykała się z nadczynnością tarczycy. Tym samym używano owej melisy do leczenia tego schorzenia. Wedle najnowszych badań lekarskich można także mówić o melisie jako o środku wspomagającym ogólną odporność ludzkiego organizmu. Tym samym mamy do czynienia z ziołem, które działa na człowieka na wiele różnych sposobów.

 

Napar z melisy

Napar z melisy nie jest trudny do zrobienia. Jako, że herbatki z melisą mamy w wygodnych torebkach, to tym samym wystarczy taką torebkę zaparzyć. Istotne jest zastosowanie się do tego, co mamy umieszczone na opakowaniu. Temperatura oraz czas parzenia takiej herbatki jest bardzo ważny z uwagi na to, że prawidłowa zaparzona melisa wykazuje bardziej skuteczne działanie. Do tego również dodamy, że koszt zakupu melisy w dowolnym sklepie nie jest wysoki. Jedna z bardziej popularnych herbatek ziołowych, ale na pewno jej popularność jest czymś słusznym. Mówiąc o melisie, nie sposób nie wskazać ogólnie na inne rodzaje herbatek ziołowych. Warto jest brać pod uwagę stosowanie różnych ziół w swojej codzienności, ponieważ siła naszego zdrowia w dużej mierze tkwi właśnie w naturze, w stosowaniu naparów z herbatek ziołowych. Większość z nich jest dostępna nie tylko w typowych sklepach zielarskich, ale w wielu typowych sklepach spożywczych.

 

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne