Connect with us

Styl i zdrowie

Materace dla chorego kręgosłupa – sprawdź, które są najlepsze

Zwyrodnienia kręgosłupa mogą być bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Wbrew pozorom nie tak trudno się ich nabawić – długotrwała praca przy komputerze, mimo że na pierwszy rzut oka wygodna i komfortowa, może skutkować uporczywym bólem pleców, a z czasem nawet powstawaniem trwałych uszkodzeń. Wiele zawodów, szczególnie tych związanych z dźwiganiem ciężkich przedmiotów, niesie duże ryzyko dla kręgosłupa. By zadbać o swoje zdrowie, podstawą są nie tylko regularne wizyty u lekarza, ale także szanse na odpowiedni wypoczynek. Nasze ciało najlepiej regeneruje się podczas snu – dlatego warto zatroszczyć się o odpowiedni materac, który nie pogłębi choroby pleców.

Czy materac ortopedyczny jest koniecznością w chorobach kręgosłupa?

Nie jest, ale z całą pewnością dobrze spełni swoje zadanie. Dobrej jakości materace medyczne zwykle mogą cieszyć się certyfikatami i poleceniami renomowanych ośrodków rehabilitacyjnych w Polsce. Takie produkty zawsze przechodzą szereg testów, a żeby dokonać ich zakupu, nie potrzeba zaświadczenia od lekarza. O zakup takiego materaca w szczególności powinny się zatroszczyć osoby o poważnych zwyrodnieniach albo które potrzebują odpocząć po przebyciu trudnego zabiegu bądź po ulegnięciu wypadkowi.

Materace rehabilitacyjne powinny być dostosowane do rodzaju schorzenia i wagi leżącego. W zależności od potrzeb, na rynku dostępne są materace Kraków o różnym rodzaju twardości (choć nie brakuje tych z możliwością regulacji). Nie ma też większego znaczenia, w jakiej pozycji najczęściej się śpi – do tych preferencji również można dopasować odpowiedni model. Najważniejsze, by kręgosłup miał dobre podparcie we wszystkich odcinkach.

Jak twardy powinien być materac dla chorych pleców?

Twardość materaca to podstawowe kryterium, jakim powinny kierować się osoby cierpiące na bóle kręgosłupa. Panuje mit, że im twardszy materac, tym lepiej, jednak w praktyce zbyt twarda powierzchnia może nawet pogorszyć stan i obniżyć jakość snu. Materac nie może w żaden sposób uciskać ani pleców, ani innej części ciała. Powinien rozkładać się równomiernie, dostosowując się do krzywizn kręgosłupa – tym samym dając odpowiednie wsparcie wszystkim kręgom. Twardość materaca może się różnić w zależności od potrzeb.

Wypełnienie materaca a ból kręgosłupa

Najbardziej korzystną propozycją dla osób z chorymi plecami będzie materac z pianki, szczególnie tej termoelastycznej. Ten materiał dostosowuje się do ciała, nie ulegając przy tym odkształceniom, dzięki czemu nie obciąża kręgosłupa i pozwala na pełen wypoczynek. Odradzane natomiast są materace sprężynowe, które powodują nacisk i mogą zaszkodzić chorym plecom.

W odpowiedni materac można się zaopatrzyć na https://expertsnu.pl/

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne