Connect with us

Biznes

Matematyka – jak sobie z nią poradzić?

Mówi się, że matematyka jest królową nauk. W życiu codziennym jej znajomość okazuje się niezwykle cenna – to dzięki umiejętności liczenia potrafimy przed snem wywnioskować, ile godzin snu nam pozostało, jesteśmy w stanie policzyć, o ile złotych tańsza będzie kurtka z 25-procentowym rabatem, możemy także ułożyć dietę z odpowiednią ilością kilokalorii. Matematyka spotyka nas na każdym kroku życia, niezależnie od tego, czy tego chcemy, czy nie. Jak zatem na własną rękę możemy szkolić wprawę w jej zakresie?

Strach, który nie musi paraliżować

Matematyka jawi się jako największy szkolny przestrach. To z jej powodu wielu uczniów chodzi na korepetycje, gdzie po godzinach doszkala wiedzę zdobytą w czasie lekcji. Rok w rok matematyka jest także najczęstszą przyczyną niezdania egzaminu maturalnego. Niedostateczna ocena z matematyki nierzadko uniemożliwia także przejście do następnej klasy, niezależnie od wieku ucznia. Problemy ze zrozumieniem matematyki niejednokrotnie spędzają sen z powiek, zarówno rodziców, jak i samego dziecka.

Nauka matematyki wdrażana jest od najmłodszych lat. Dodawanie, odejmowanie, zapamiętywanie tabliczki mnożenia – wszystko to ma przygotować grunt do coraz to trudniejszych i bardziej wymagających zadań. Częstym problemem w pogłębianiu wiedzy z matematyki jest zbyt szybkie zniechęcenie. Kiedy poprawny wynik zadania nie odpowiada liczbie uzyskanej przez nas, a my, po trzeciej próbie, nie mamy już ochoty na nowo wyliczać danych, to matematyka staje się nużąca i uciążliwa. W odpowiedniej nauce liczy się więc cierpliwość i właściwe podejście – choć może brzmieć to banalnie, nauka naprawdę powinna kojarzyć się z czymś przyjemnym.

Aby rozumieć działania matematyczne i zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu różnych działów, nie możemy jednak polegać tylko na wymagającym nauczycielu. W nauce matematyki systematyczność stawiana jest na pierwszym miejscu. Samodzielne ćwiczenia rozwijają pamięć, sprawiają, że trudne i długie wzory nie są już dla nas dłużej problemem. Satysfakcja z zadania rozwiązanego w pojedynkę jest również nieporównywalnie większa z tym rozwiązanym przez kolegę na szkolnej tablicy, co zachęca do dalszej pracy.

Testy z matematyki online, czyli sposób na piątkę

Współcześnie nauka matematyki nie musi wiązać się z gromadzeniem grubych podręczników oraz zbiorów zadań. Świetnym rozwiązaniem w przypadku indywidualnego zdobywania wiedzy okazuje się Internet. Filmiki wyjaśniające logarytmy, funkcję kwadratową i ciągi – wszystko to jest w zasięgu ręki. Nauka z pomocą internetu jest atrakcyjna, sprawia, że interesują się nią również najmłodsi. Aby zachęcić dziecko do stawiania samodzielnych kroków w dziedzinie matematyki, warto skorzystać z bogactwa zasobów globalnej sieci.

Testy matematyczne online to prosty sposób na przygotowanie się do kartkówki, sprawdzianu, odpowiedzi przy tablicy. Testy pozwalają na natychmiastowe sprawdzenie wiedzy – po wykonaniu odpowiednich obliczeń uzyskujemy wynik, który podsumowuje odpowiedzi poprawne i błędne. Internetowe testy oferują możliwość wykonania ćwiczeń z zakresu dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia i działania na ułamkach, czyli wszystkiego, co stanowi elementarną wiedzę i podstawowe umiejętności w granicach królowej nauk.

Rozwiązywanie testów online wiąże się także z mniejszym stresem – dziecko nie musi obawiać się negatywnej oceny wpisanej do dziennika. Testy można wykonywać wielokrotnie – tak długo, aż uczeń poczuje się pewien własnych umiejętności. Nauka matematyki za pomocą Internetu jest także korzystna dla portfela rodzica – wykonywanie testów, w przeciwieństwie do prywatnych korepetycji,  nic nie kosztuje, a w efektywny sposób wpływa na utrwalenie wiedzy.

Internetowa nauka matematyki w łatwy sposób nadaje się także do nagrodzenia – poprawnie rozwiązany przez dziecko test, oprócz zadowolenia, może przynieść także obietnicę popołudniowego wyjścia na lody czy do kina. A jak powszechnie wiadomo, właściwa nagroda potrafi działać motywująco, zachęcać do wydajnej pracy.


Nauka a przyjemność zdobywania wiedzy

Dzięki testom online nauka matematyki nie musi wiązać się z uczuciem zniechęcenia. Internetowa rywalizacja w walce o jak najlepszy wynik doda matematycznym działaniom nieco ikry, sprawi, że zdobywanie wiedzy przybierze formę zabawy.

Choć słowo: matematyka niektórym może kojarzyć się ze żmudnymi obliczeniami, długimi wieczorami spędzanymi przy biurku, a nawet z bezsilnym płaczem, to nowoczesna nauka wcale nie musi wiązać się ze strachem. Wykorzystanie dziecięcego zainteresowania technologią do pogłębiania wiedzy z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty w postaci dobrych ocen, a przede wszystkim w podejściu do nauki, które będzie się odznaczać ciekawością i chęcią poznawania świata.

Testy z matematyki online umożliwiają więc pozytywne nastawienie, oddziałują na zaangażowanie względem szkolnego przedmiotu. Wykonywanie testów sprawia także, że na późniejszych etapach edukacji dziecko nie musi martwić się zaległościami z podstawowych umiejętności. Ugruntowana wiedza, możliwość natychmiastowego sprawdzenia własnego przygotowania, bezstresowa nauka – wszystko to przekłada się na matematyczne sukcesy.

czytaj dalej..
.  Kasy fiskalne Łódź

Kliknij aby skomentować

Biznes

Wirtualna kasa fiskalna stworzona przez iPOS

iPOS, spółka z grupy OEX, producent inteligentnych kasoterminali, stworzył pierwszą na rynku kasę wirtualną na terminal płatniczy. W mobilnym rozwiązaniu pod nazwą iPOS pocket terminal zastąpi tradycyjną kasę rejestrującą.

Do prowadzenia sprzedaży, przyjęcia płatności, wygenerowania paragonu czy faktury wystarczy terminal płatniczy z autorską aplikacją fiskalną. Trwa proces certyfikacji kasy wirtualnej iPOS pocket w Głównym Urzędzie Miar. Spółka przewiduje, że rozwiązanie trafi do przedsiębiorców w pierwszym kwartale 2021 r.

Kasy fiskalne Łódź

 

 Obecnie ustawodawca dopuszcza możliwość stosowania kas w formie oprogramowania (tzw. kas wirtualnych), w branży HoReCa oraz transporcie. Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, którzy korzystają z usług firmy iPOS będą mieć możliwość zaopatrzenia się w nowe rozwiązanie w pierwszej kolejności i na specjalnych zasadach.

Przenośny iPOS pocket wspiera e-paragony i potrafi wysłać do właściciela punktu wyniki sprzedaży. Innowacyjny jest też sposób jego działania – może funkcjonować jako samodzielne urządzenie lub współpracować z innymi kasoterminalami należącymi do tego samego przedsiębiorcy, a to zupełnie nowa, niespotykana na rynku funkcja.

 – iPOS pocket to przełom nie tylko dla rynku fiskalnego, ale przede wszystkim dla gastronomii i retailu. Urządzenie zmieni procesy sprzedaży w niektórych branżach. Potrzebę kasoterminala mobilnego od dawna zgłaszali do nas przedsiębiorcy. Dotychczas nikt nie oferuje rozwiązania mobilnego, które nie byłoby tylko kasą rejestrującą. My stworzyliśmy narzędzie all-in-one z wartością dodaną, odpowiadające na potrzeby rynku. To konsekwencja realizacji wizji spółki, której zadaniem jest szeroko rozumiana cyfryzacja handlu – mówi Michał Pawłowski, Członek Zarządu iPOS SA.

 

 

 

 

Firma od 2017 wypuściła na rynek 3 kasoterminale homologowane na zasadach kas hadware’owych. Pocket uzupełni portfolio iPOS jako kasa wirtualna.

– Jako pierwsi połączyliśmy świat fiskalny ze światem płatniczym, tworząc pierwszy na rynku kasoterminal. Zebrane w ten sposób doświadczenie dało nam najlepsze zaplecze i kompetencje do tego, by teraz pójść o krok dalej – stworzyć fiskalną aplikację na urządzenie płatnicze – mówi Adam Tomaszewski Prezes iPOS SA.

 

W pierwszej kolejności korzyści dla gastronomii

Obecnie z kas software’owych mogą korzystać wybrane branże. Wśród nich jest gastronomia i to tam rewolucja będzie największa. Dla restauracji iPOS stworzył całą infrastrukturę. Dotychczas proces obsługi w restauracji wymagał zanotowania zamówienia przy stoliku, wprowadzenia go do systemu na stacjonarnym stanowisku kasowym i przekazania na kuchnię. Aby rozliczyć klienta należało ponownie udać się po rachunek do kasy, a na kolejnym urządzeniu przyjąć płatność kartą.

 

 iPOS pocket, to rozwiązanie typu “mobilny kelner”. Pracownik na jednym kieszonkowym urządzeniu przyjmie zamówienie, wyśle je na kuchnię, rozliczy płatność kartą lub gotówką, wydrukuje paragon czy fakturę. Jeśli w restauracji będzie kilka kasoterminali, wszystkie będą ze sobą współpracowały, dając możliwość zarządzania całą salą. W przypadku zamówień realizowanych w dowozie, dostawca będzie mógł wykorzystać pocketa jako przenośne urządzenie fiskalno-płatnicze. Operacje ze wszystkich urządzeń przydzielonych pracownikom będą widocznie na platformie iPOS web, która jest centralą dla wszystkich kasoterminali.

iPOS deklaruje wsparcie dla branży gastronomicznej, najbardziej dotkniętej obostrzeniami związanymi z pandemią. Nowe kasy wirtualne w pierwszej kolejności zostaną zaoferowane klientom iPOS. Restauracje, które korzystają z kasoterminali iPOS smart i smart+ będą mogły nabyć pockety na specjalnych warunkach oraz wykorzystać je jako dodatkowe, przenośne rozwiązania dla kelnerów i dostawców.

 

Rewolucja fiskalna w transporcie i innych branżach

Obecne przepisy dopuszczają stosowanie kas wirtualnych również w branży transportowej. iPOS pracuje nad integracją oprogramowania fiskalnego z aplikacjami do przewozu osób. Spółka widzi także potencjał dotarcia do innych segmentów rynku.

 

Kasy fiskalne Łódź

 

– Jeśli ustawodawca dopuści możliwość stosowania kas wirtualnych w innych branżach, to iPOS pocket zmieni również oblicze całego retailu. – przekonuje Michał Pawłowski. – Niektóre sieci handlowe wdrożyły tzw. mobilnych kasjerów, wyposażając swoich pracowników w drukarkę fiskalną, terminal, tablet, skaner oraz gruby pas do ich utrzymania. To niewygodne i bardzo drogie rozwiązanie. iPOS pocket, który będzie o wiele tańszy, mieści się w dłoni, ma wbudowany skaner, fiskalizuje sprzedaż i przyjmie płatność.  To milowy krok w obsłudze klienta – podkreśla Pawłowski.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Terminal płatniczy, czyli najbezpieczniejsze urządzenie stosowane w retailu, stanowi bazę dla aplikacji fiskalnej iPOS.

– Pierwotną funkcją terminala jest zapewnienie niezawodnego i bezpiecznego środowiska do realizacji transakcji kartami płatniczymi. Poprzez bezpieczeństwo rozumie się m.in. poufność danych, ich integralność oraz niezaprzeczalność. Wysokie standardy dotyczą zarówno oprogramowania jak i sprzętu – mówi Adam Tomaszewski, który w iPOS SA kieruje także działem R&D. – Wykorzystanie terminala płatniczego w połączeniu ze sprawdzonym oprogramowaniem fiskalnym z kas on-line sprawia, że iPOS pocket zapewnia poziom bezpieczeństwa znany z kas sprzętowych – dodaje Tomaszewski.

Więcej informacji https://ipos.pl/kasa-wirtualna

czytaj dalej..

Biznes

System parkingowy jako remedium na zatłoczone ulice

Art. sponsorowany

Wraz ze wzrostem poziomu wzbogacenia się społeczeństwa, wzrosła liczba samochodów jeżdżących po ulicach. To zjawisko jest najbardziej widoczne w dużych miastach, gdzie natężenie ruchu jest wysokie. O ile ze wzrostu poziomu życia społeczeństwa można się cieszyć, o tyle wzrost pojazdów poruszających się po miastach, nie jest czymś, co wzbudza radość.

Ogłoszenia motoryzacyjne

 

Zatłoczone ulice, korki, brak miejsc parkingowych i masa zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery. Przyjęta przez Polskę polityka Unii Europejskiej, przewiduje wyłączenie kluczowych obszarów miejskich z ruchu pojazdów, w zamian za udostępnienie tej przestrzeni komunikacji miejskiej lub całkowitemu zakazowi ruchu. Aby uporządkować i zminimalizować ruch samochodowy, miasta starają się zmniejszyć liczbę pojazdów, które przyczyniają się do korkowania ulic głównie dlatego, że bezskutecznie próbują znaleźć wolne miejsce parkingowe. Ten problem dotyka np. stolicę Polski, dlatego władze starają się tworzyć coraz to nowsze i skuteczniejsze systemy parkingowe warszawa.

Logistyka miejska w walce z zatłoczonymi ulicami

Logistyka miejska to jedna z wielu dziedzin logistyki. W tematyce zatłoczonych miast jest kluczowa, gdyż pomaga walczyć z tym stanem, przez skuteczne i logiczne zarządzanie miastem. Mając na uwadze poszanowanie środowiska i nadrzędny cel, którym jest spełnianie potrzeb swoich użytkowników, czyli mieszkańców, ma wpływ na przepływ osób, ładunków i informacji wewnątrz systemu miejskiego. W kontekście walki z zatłoczonymi ulicami, cel komunikacyjny i transportowy, a w tym parkingowy, do którego spełnienia dąży logistyka  miejska, jest jednym z najważniejszych celów tej kategorii logistycznej. Logistyka miejska działa na podstawie podziału, który przewiduje komunikację indywidualną i zbiorową. Ta pierwsza to transport pojedynczych osób na własną rękę. Natomiast komunikacja zbiorowa przewiduje transport zbiorowy osób, w którym uczestniczy nie jedna, ale wiele osób tworzących grupę. Ten rodzaj komunikacji uważany jest za przyjazny dla środowiska, ale i funkcjonowania miasta. Aby przekonać społeczeństwo do porzucenia komunikacji indywidualnej, tworzy się różnego rodzaju systemy parkingowe warszawa, które mają odciążyć zatłoczone ulice.

Jakie wyróżnia się rodzaje parkingów?

Prawo reguluje wielkość miejsca parkingowego. Jeśli jest ono położone prostopadle do ulicy, to jego szerokość powinna wynosić minimum 2,3 m. Za optymalny rozmiar uważa się 2,5 m szerokości, który daje swobodny dostęp do samochodu. W zależności od ilości dostępnego miejsca tworzy się miejsca parkingowe, które nierzadko są częścią wyznaczonych placów parkingowych. Taka przestrzeń jest zazwyczaj wyposażona w specjalne elementy, które pozwalają kontrolować wjazd, wyjazd i czas spędzony na placu parkingowym. Domofony warszawa są podstawą wyposażenia większości bram wjazdowych umożliwiających zajęcie miejsca. Inne akcesoria do automatyki warszawa, które mogą być elementem systemów parkingowych to np. siłowniki do bram przesuwnych warszawa. Nowsze place parkingowe dają możliwość nie tylko kontaktowania się z rozmówcą poprzez kontakt słowny, ale także możliwość rejestracji obrazu i oglądanie na ekranie swojego rozmówcy. Wideodomofony warszawa, uważane są za ten element systemów parkingowych, który odgrywa kluczową rolę w kwestii bezpieczeństwa. Dzięki możliwości rozmowy i sprawdzenia na obrazie z kim rozmawiamy, czujemy się bezpieczniej. Zatem jeśli obsługa danego systemu parkingowego zostanie poproszona o pomoc, dzięki wideodomofonowi będzie wiedziała, z kim ma do czynienia. Wszystkie akcesoria do automatyki warszawa są niezbędnym elementem większości systemów parkingowych. Najpopularniejsze rodzaje parkingów, które wyposażono w te systemy to:

  • parkingi płatne i bezpłatne,
  • parkingi dla samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, rowerów,
  • parkingi równoległe, prostopadłe, skośne do drogi dojazdowej,
  • parkingi miejskie, prywatne,
  • parkingi otwarte i zamknięte,
  • parkingi połączone z infrastrukturą miejską: Park&Ride (P&R), Park&Go (P&G), Bike&Ride (B&R),
  • parkingi podziemne, naziemne – place, w budynkach,
  • parkingi sezonowe i całoroczne.

czytaj dalej..

Biznes

Koszty uzyskania przychodu w spółce LTD

Art. sponsorowany

Spółka LTD zarejestrowana w Wielkiej Brytanii ma obowiązek rozliczania się z należnego podatku dochodowego w ciągu 9 miesięcy od zakończenia roku obrotowego. Koszty uzyskania przychodu mogą znacznie zmniejszyć obciążenia fiskalne. Co można do nich zaliczyć?

Katalog kosztów uzyskania przychodów w UK

Właściciele spółki LTD mogą przed upływem roku obrotowego zastanowić się, jak obniżyć należności fiskalne i zainwestować w firmę. Dla wszystkich firm bez względu na charakter działalności obowiązuje katalog wydatków kwalifikowanych jako koszty firmowe. Znajdują się w nim takie pozycje jak sprzęt komputerowy, koszty domeny, serwera, abonamentów telefonicznych. Typowe koszty uzyskania przychodów to: zakupy produktów, koszty podróży służbowych, telefonów firmowych, wydatki na reklamę, usługi poligraficzne, oprogramowanie, sprzęt biurowy. Chociaż katalog jest obszerny, nie oznacza to, że każda firma może skorzystać z odliczenia wszystkich zawartych w nim kosztów. Uzależnione jest to od profilu działalności. Wydatki, aby zostały zakwalifikowane jako koszty, muszą być niezbędne do prowadzenia działalności. Kasy fiskalne łask

Podróże służbowe

Wirtualne biuro Łódź KDŁ

Aby do kosztów uzyskania przychodu móc zakwalifikować wynajem prywatnego pojazdu, diety czy inne wydatki związane z podróżą służbową, muszą one być niezbędne dla działania i rozwoju spółki. Nie ma możliwości odliczenia kosztów związanych z dojazdem z domu do biura. Wydatki za paliwo, wynajem taksówki, biletów lotniczych lub komunikacji publicznej, mogą zostać odliczone wtedy, gdy są niezbędne dla spraw spółki. Dotyczy to również rachunków za noclegi w hotelach i jadanie w restauracjach. Posiłki służbowe nie mogą obejmować alkoholu, chyba, że jest on zwyczajowym, niewielkim dodatkiem do posiłku. Rachunki te powinny być standardowe, bez ekstrawagancji. W UK prawo podatkowe jest przychylne dla podatnika, lecz równocześnie restrykcyjne w rozliczaniu kosztów. Dlatego muszą one być ściśle związane z uzyskiwaniem przychodu firmy.

Koszty uzyskania przychodu wskazujące na posiadanie zakładu w Polsce

Warto zwrócić uwagę na to, że spółka LTD zarejestrowana w UK nie powinna wykazywać kosztów uzyskania przychodu wskazujących na posiadanie zakładu w danym kraju (np. w Polsce), gdy faktycznie nie posiada w tym kraju oddział. Dlatego opłaty za wynajem czy utrzymanie biura na terenie kraju, zakup nieruchomości czy umeblowania lepiej pokryć z własnych środków. Zgodnie z konwencją o unikaniu podwójnego opodatkowania, wszystkie tego rodzaju koszty udowadniają, że spółka posiada zakład w Polsce. Podobnie jak zakup lub leasing samochodu do celów służbowych. Nawet wykupienie abonamentu telefonicznego od polskiego operatora wskazuje na rezydencję podatkową w Polsce i budzi niejasności.

Czego lepiej nie wliczać do kosztów uzyskania przychodu?

Należy również pamiętać, by nie zaliczać do kosztów wydatków, które nie mają wpływu na działalność spółki. Egzotyczne wakacje czy luksusowe hotele mogą zostać zakwestionowane przez urząd. Podobnie jak elegancka garderoba damska czy garnitury dla mężczyzn. W Polsce często wliczane są one w koszty reprezentacyjne. W UK ubrania, jeżeli nie są niezbędne do wykonywanej pracy, nie zostaną zaliczone do kosztów. Wszelkiego rodzaju wydatki osobiste dyrektora, opłacane z rachunku firmowego spółki, zostaną odrzucone przez HMRC.

Przepisy dotyczące kosztów uzyskania przychodów są skomplikowane i łatwo popełnić błąd. Wielu rachunków nie można zaliczyć do kosztów. Aby uniknąć ich zakwestionowania przez HMRC, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanej, brytyjskiej księgowości lub kancelarii.

Dowiedz się więcej: https://www.taxangels.pl/

czytaj dalej..

Popularne