Connect with us

Audi

Podróże

Livigno – Raj dla narciarzy

Już sam opis Livigno sprawia, że myśli się o nim, jak o raju na ziemi. Jak inaczej określić miejscowość, w której wiosną świeci słońce, a jednocześnie na horyzoncie majestatycznie wznoszą się ośnieżone szczyty, aura sprzyja stołowaniu się na świeżym powietrzu, choć spożywa się posiłek na wysokości 3000 m n.p.m., dookoła wszyscy rozumieją polski, a na ciebie czeka 115 km dobrze przygotowanych tras, rozległe, rozbudowane snowarki, a na deser – strefa bezcłowa dla miłośników zakupów.

Jedna z najlepszych stacji w Europie

Livigno bez wątpienia zasłużyło sobie na miano perły wśród innych europejskich stacji narciarskich. Rokrocznie zdobywa laury w międzynarodowych rankingach i jest tłumnie odwiedzana przez miłośników białego szaleństwa z Europy, a nawet spoza jej granic. Zaś w kwietniu, miejscowość zmienia się w zimową stolicę Polski – gdyż można tu spotkać wielu rodaków, szczególnie w dwóch okresach freeski. Livigno jest tak popularne z kilku powodów: przede wszystkim z uwagi na swój wyjątkowy mikroklimat, który gwarantuje więcej niż przeciętną ilość śniegu, urokliwą górską zabudowę, bogatą ofertę apres ski i śmiesznie niskie ceny mocniejszych trunków. W miejscowości bez problemu można dogadać się w kilku popularnych językach: włoskim, niemieckim i angielskim (choć tym ostatnim, o dziwo, najmniej).

Livigno – dojazd

Zimą, do doliny, w której leży Livigno, wjeżdża się z dwóch stron: albo górską drogą z Bormio, albo ( i ta opcja wybierana jest częściej) od strony Munt la Schera – tunelu wydrążonego w litej skale. Przejazd dostarcza dużej dawki adrenaliny, nawet doświadczonym kierowcom. Jadąc tą, niemal górską drogą, trzeba bardzo uważać, by nie otrzeć się karoserią o ścianę, a jedynie centymetry dzielą lusterka samochodu od stromych skał. Tunel powiniec być otwarty 24h na dobę, ale często zamyka się go tuż po 22, dlatego warto upewnić się wcześniej, do której będzie otwarty, w dniu planowanego przyjazdu. Oprócz podróży samochodem czy autokarem z Polski, do Livigno można również dotrzeć drogą powietrzną, wykorzystując samolot, a następnie transfer z lotniska. W weekendy regularnie działają połączenia pomiędzy trzema lotniskami w okolicach Mediolanu, a Livigno.

Tutaj możesz zarezerwować wyjazd do Livigno.

 

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne