Connect with us

Audi

Styl i zdrowie

Kwiaty dla ukochanej osoby – jakie wybrać?

Obdarowywanie bliskich osób kwiatami to powszechnie stosowany zwyczaj. Bukiety otrzymuje się na urodziny, imieniny, rocznice, dla uczczenia awansu lub bez okazji. Samodzielne wybranie w kwiaciarni kwiatów, z których skomponowany zostanie bukiet jest nie tylko ciekawe, ale również angażujące, a to nadaje mu charakter bardziej osobliwy.

Znaczenie barw – czy warto się tym sugerować?

Od pokoleń znaczenie kwiatów wywiera mniejszy lub większy wpływ na reakcję obdarowywanych. Dla jednych nie znaczy nic, inni odnajdują w nim ukrytą symbolikę. Czy warto sugerować się znaczeniem koloru kwiatów otrzymanego bukietu? Lepiej podchodzić do tego z dystansem, jednak warto też wiedzieć, co barwa kwiatów symbolizuje:

  • biały – czystość, niewinność
  • różowy – przyjaźń
  • czerwony – miłość
  • żółty – sukces, mądrość
  • błękitny – wierność, oddanie
  • fioletowy – smutek i żal.

Większość podarowanych bukietów nie jest powiązana ze znaczeniem kolorów kwiatów. Wybierane są raczej na podstawie upodobań i preferencji ukochanej osoby, a ich symboliką jest przede wszystkim ciepłe i prawdziwe uczucie do drugiej osoby.

Rozmiar bukietu – czy ma znaczenie

Zarówno duży, jak i mały bukiet z amarantkwiaty.pl jest pięknym gestem, który z pewnością zostanie doceniony. Na co dzień wystarczy drobny bukiecik, odpowiedni też będzie subtelnie przystrojony, jednej kwiatek. Większe bukiety zaleca się podarować na równie dużą okazję. Można jednak w zależności od okazji zastanowić się na jego rozmiarem. Również ilość kwiatów odpowiednia do uroczystości będzie ciekawym uatrakcyjnieniem – wrażenie zrobi podarowanie na 10 rocznicę bukietu składającego się z 10 róż.

Uniwersalnie też dobrze

W sytuacji, gdy nie zna się preferencji ukochanej osoby lub po prostu ich nie ma, floryści zalecają wybieranie bukietów wielokwiatowych. Wiązanki tego typu charakteryzują się doskonałymi walorami estetycznymi, a dodatkowo są idealne na każdą okazję, bez względu na to, czy podarowane są na rocznicę ślubu czy urodziny.

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne