Connect with us

Dom i ogród

Jak zatrudnić pomoc domową? Praktyczne wskazówki

Zatrudnienie pomocy domowej wbrew pozorom nie jest takie proste. Często nie wiemy, od czego zacząć, gdzie szukać odpowiedniej osoby i wreszcie: na jakich zasadach podjąć współpracę. Jeśli problemy te dotyczą również Ciebie, w tym artykule znajdziesz wiele praktycznych wskazówek!

Zanim zaczniesz szukać pani do sprzątania

Nim dasz ogłoszenie, że szukasz pani do sprzątania, dokładnie się zastanów, jakie są Twoje potrzeby. Czy chcesz, aby pomoc domowa jedynie raz na jakiś czas posprzątała Twoje mieszkanie? A może potrzebujesz kogoś, kto regularnie pielęgnować będzie także kwiaty w Twoim ogrodzie, wyprowadzać będzie Twoje psy na spacer lub odbierze dzieci ze szkoły? Wszystkie te zadania możesz powierzyć pomocy domowej – oczywiście pod warunkiem, że zgodzi się na taki zakres zadań. Wiedząc, które obowiązki chcesz przekazać zatrudnionej osobie, określ wymagania, które ta osoba musi spełnić: jakie powinna mieć doświadczenie, w jakim powinna być wieku i gdzie powinna mieszkać. Być może potrzebujesz osoby, która mieszka nieopodal Twojego domu i w razie potrzeby będzie w stanie szybko dotrzeć na miejsce.

Gdzie szukać pomocy domowej?

Nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania odpowiedniej pomocy domowej? Rozpocznij od rozmowy z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś z naszych bliskich korzysta z pomocy domowej i mógłby polecić nam właściwą osobę. Dobrym krokiem jest także sprawdzenie ogłoszeń na portalach internetowych. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce „sprzątanie + Gdańsk”, by otrzymać listę stron i portali ogłoszeniowych. Możesz również skorzystać z serwisów dedykowanych pomocom domowym oraz osobom, które poszukują tego rodzaju usług. Jeden z nich znajdziesz pod adresem www.pomocedomowe.pl.

Na co zwrócić uwagę?

Poszukując odpowiedniej kandydatki, zwróć uwagę na jej referencje. Jeśli ich nie ma, poproś o nie – będą dowodem jej rzetelności i uczciwości. Pani do sprzątania to osoba, którą zapraszasz do swojego domu, dlatego – by czuć się bezpiecznie – posłuchaj również własnej intuicji. Jeśli kandydatka od początku nie wzbudza Twojego zaufania, zastanów się, dlaczego i rozważ, czy nie lepiej byłoby dać szansę innej osobie.

Zatrudnienie – o czym pamiętać?

Zatrudniając pomoc domową pamiętaj o tym, by szczegółowo omówić i ustalić zakres jej obowiązków. Jeśli należy do nich sprzątanie domu, dokładnie określ, jakie są Twoje oczekiwania – czy ma to być odkurzanie, zmywanie, mycie okien itd. To pozwoli uniknąć niejasności, które mogłyby negatywnie wpływać na Waszą współpracę. Pamiętaj również, że zatrudnienie pomocy domowej nie zwalnia Cię z obowiązku dbania o swoje otoczenie, a pani do sprzątania należy się szacunek i uczciwe wynagrodzenie. Jeżeli okazjonalnie prosić ją będziesz o wykonanie dodatkowych zadań, które nie zostały uwzględnione w umowie, nie zapomnij za nie dodatkowo zapłacić!

Zatrudnienie pomocy domowej bywa czasem prawdziwym wybawieniem – pozwoli Ci skupić się na pracy, odciąży Cię i sprawi, że zaoszczędzisz czas tracony dotąd na sprzątanie. Decyzję o zatrudnieniu wybranej kandydatki podejmij jednak z głową, uwzględniając powyższe wskazówki i kierując się swoimi potrzebami.

 

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne