Connect with us

Biznes

Jak założyć własną firmę nie mając dużego kapitału?

Wiele osób decyduje się na założenie nowego biznesu z różnych przyczyn. Powodem jest niesatysfakcjonująca praca, a innym razem po prostu chęć zwiększenia swoich przychodów, a często jedno i drugie. Jednak czy warto ryzykować utratę zgromadzonych oszczędności i co zrobić, aby móc zainwestować jak najmniej? Jaką rolę może odegrać hurtownia dropshippingowa dla osoby, która chce zająć się handlem w sieci?

Dobry biznes plan i wsparcie Anioła Biznesu

Jednym ze sposobów na założenie własnej firmy jest staranie się o wsparcie finansowe Anioła Biznesu. To najczęściej prywatni przedsiębiorcy, którzy lokują swoje oszczędności w dobrze zapowiadających się biznesach. Nagrodą jest prestiż, a także procent od przychodów. Na podobnej zasadzie działają Fundusze Inwestycyjne Venture Capital, które również zajmują się dofinansowaniem start upów. W tym przypadku jest jednak konieczny dobry pomysł. Nie musi być innowacyjny, choć w przypadku zakładanej firmy, która nie ma jeszcze udokumentowanych sukcesów jest to wskazane. Trzeba zatem znaleźć swoją niszę i przeprowadzić dobre badania rynkowe, które wcale nie muszą generować gigantycznych kosztów. Można z powodzeniem przeprowadzić je na Facebooku, pokazując pomysł i sprawdzając jakie będzie nim zainteresowanie. Oczywiście nie można tu zdradzić zbyt wiele, gdyż konkurencja nie śpi. Jeśli jednak łapki w górę i komentarze nie są dla Ciebie miarodajnym badaniem, to możesz zdecydować się na badania focusowe, prowadzone na reprezentatywnej grupie. Tu jednak musisz się już liczyć z pewnymi kosztami, nawet 5 tys. zł za jeden zogniskowany wywiad grupowy. Oczywiście kiedy już płacisz, to nie musisz się o nic martwić, gdyż wszystkie cała metodologia zostanie przygotowana przez profesjonalistę. Możesz oczywiście skorzystać również z pomocy influencera, który prowadzi bloga związanego z branżą w której chcesz oferować swoje produkty czy usługi. Co jednak, jeśli nie masz środków na szerszą promocję, a chcesz je w jakiś sposób zdobyć?

Crowdfunding sposobem na zdobycie dodatkowych środków

W sytuacji gdy chcesz np. zbudować prototyp urządzenia, albo właśnie sprawdzić czy na rynku jest popyt na usługi które chcesz świadczyć, bądź towary, które chcesz sprzedawać, to możesz starać się o środki poprzez crowdfunding. Jest wiele portali, które zajmują się zbiórkami nie tylko na rzecz chorych, ale również ludzi którzy chcą spełniać swoje zawodowe marzenia. Tutaj każdy może stać się sponsorem, a założenie zbiórki nic nie kosztuje, więc dlaczego nie spróbować? Oczywiście można jeszcze inaczej, zwłaszcza, jeśli chcesz sprzedawać towary w Internecie.

Pierwsza strona sklepu z produktami, których jeszcze nie masz

Warto rozpocząć od założenia sklepu internetowego. Pierwszy sklep na kilkanaście dni można założyć nawet za darmo. Do tego nie musisz wcale wydawać pieniędzy na asortyment, gdyż możesz sprzedawać towar, którego fizycznie nie posiadasz, w ramach umowy z hurtownią. Dropshipping to coraz bardziej popularny model biznesowy, gdzie niejako jesteś tylko logistykiem i managerem swojego biznesu, sprawy techniczne powierzasz hurtowni dropshippingowej. Zatem przekazujesz jej swoje zamówienia, a one bezpośrednio trafiają do klienta.

Hurtownia dropshippingowa ograniczy koszty magazynowe

Zaletą korzystania z hurtowni dropshippingowej jest ograniczenie kosztów magazynowych. Oczywiście płacisz pewien procent od swojego zysku hurtowni, jednak koszty są znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnego magazynowania. Decydując się na sprzedaż torebek damskich i toreb męskich możesz skorzystać z hurtowni. Dropshipping jest modelem biznesowym, który jest oferowany małym przedsiębiorcom z branży galanteryjnej przez nie jedną hurtownię toreb damskich i męskich. Oczywiście istotne jest sprawdzenie wiarygodności swojego partnera biznesowego. Dużą zaletą takiej współpracy jest możliwość kontaktu zdalnego i organizowania wszystkiego za pośrednictwem sieci, włącznie z zawarciem stosownej umowy. Dzięki takiej współpracy nie musisz gromadzić ani adresować wielu paczek i gro pracy masz po prostu z głowy.

Warto, prowadząc handel online, korzystać z usług sprawdzonej hurtowni. Dropshipping działa w wielu branżach, dlatego koniecznie sprawdź czy znajdziesz taką obsługę w zakresie handlu, którym chcesz się zająć. Jeśli nie masz pomysłu to z pewnością sklep z galanterią zawsze się sprawdza. Hurtownia toreb damskich i męskich może zagwarantować Ci towar z najwyższej półki.

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne