Connect with us

Dom i ogród

Jak własnoręcznie zrobić magnes na lodówkę?

Magnesy na lodówkę to popularne, tanie i bardzo przydatne gadżety, które ułatwiają komunikację między wszystkimi członkami rodziny – możemy za ich pomocą przypiąć listę zakupów, miłosne liściki, wizytówki biznesowe lub karteczki z datą wizyty u lekarza. Niektórzy traktują zbieranie tych bibelotów jako swoje hobby. Osoby ze zdolnościami manualnymi, które wyznają zasadę „zrób to sam”, lubiące własnoręcznie wykonywać różne drobiazgi zastanawiają się, jak samodzielnie zrobić magnes na lodówkę?

 

Magnesy na lodówkę z modeliny

Modelina to bardzo wdzięczny i niedrogi materiał, z którego można ulepić magnes nawet w najbardziej fantazyjnym kształcie. Wystarczy udać się do najbliższego sklepu papierniczego po modelinę oraz taśmę magnetyczną i ulepione magnesy włożyć do piekarnika na około 15 minut (optymalna temperatura to 100 – 120 stopni Celsjusza).

Po upływie kwadransa nasz autorski wyrób będzie prawie gotowy – wystarczy jeszcze tylko zamocować na rewersie kawałek taśmy magnetycznej i to wszystko! Warto zachęcić do pracy twórczej również dzieci, którym tego typu zajęcie z pewnością sprawi mnóstwo radości, a dziadkowie obdarowani takim oryginalnym, unikatowym magnesem od wnuków z pewnością z dumą umieszczą go na swojej lodówce.

Magnesy na lodówkę z masy solnej

Magnes do umieszczenia na lodówce wykonany z tradycyjnej masy solnej to bez wątpienia najtańsze rozwiązanie, bo jedyne składniki, jakie będą nam potrzebne to sól, mąka tortowa i woda, które musimy wymieszać w odpowiednich proporcjach oraz oczywiście taśma magnetyczna, służąca do przymocowania magnesu na drzwiach lodówki.

Jak zrobić masę solną? Wystarczy połączyć ze sobą szklankę soli, szklankę mąki i 1/2 szklanki wody (stopniowo ją dolewając) do momentu aż ciasto będzie miało jednolitą konsystencję, a następnie użyć wyobraźni i ulepić magnes (trzeba też odczekać kilka godzin aż masa stwardnieje). Ostatni etap pracy to przyklejenie do spodu wyrobu kawałka taśmy.

Magnesy na lodówkę z kamyków

Kolejną propozycją na stworzenie wyjątkowego magnesu niskim kosztem jest użycie zwykłych kamyków. Mogą być to zarówno pamiątki z podróży do egzotycznych miejsc, przydrożne kamyczki o ciekawych kształtach lub te sztuczne, zakupione w sklepie z tego typu dodatkami. Co będzie nam potrzebne? Oczywiście wspomniane kamyki, mini magnesy oraz klej do metalu. Wystarczy nałożyć odrobinę kleju na magnesik – przymocować go do wybranego kamienia i nasz wyrób hand made jest już gotowy.

Magnesy na lodówkę z gliny

Ciekawym i dosyć prostym pomysłem na przyozdobienie lodówki są również gliniane magnesy. Jak je wykonać? Będziemy potrzebować gliny samoutwardzalnej, mini magnesików, wałka do ciasta i foremek, za pomocą których można tworzyć różne kształty naszych „dzieł sztuki”. Po rozgnieceniu gliny i wykrojeniu kształtów w środku każdego wyrobu umieszczamy mały, okrągły magnes. Po 24 godzinach, gdy glina stwardnieje, będziemy mogli przypiąć magnesy na lodówce, mocując za ich pośrednictwem ulubione zdjęcia, rysunki dzieci lub listę zakupową.

Gotowe magnesy na lodówkę

Oczywiście nie wszyscy lubią zabawę z DIY i mają talent plastyczny – jednak nic straconego. Osoby te mogą kupić gotowe magnesy na lodówkę z ulubionym motywem, kształtem i kolorem, które oferuje wiele internetowych i stacjonarnych sklepów z gadżetami.

Magnesy na lodówkę to urocze ozdoby do kuchni, które uatrakcyjniają wygląd lodówki, przyciągają uwagę domowników i gości, pełniąc poza funkcją dekoracyjną, również praktyczną rolę eksponując zdjęcia, pocztówki wizytówki, paragony lub notesiki. Tego rodzaju drobiazgi przydadzą się w każdym domu!

 

Author: admin

czytaj dalej..
Advertisement

darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne