Connect with us

Motoryzacja

Jak sprawdzić historię używanego pojazdu przed zakupem?

Gdy decydujemy się na zakup używanego pojazdu, powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że utajanie przed nabywcami mniejszych lub większych wad danego samochodu jest smutną, ale powszechną praktyką w naszym kraju. Co warto wiedzieć, aby nie dać się oszukać i kto pomoże nam w sprawdzeniu, czy dany pojazd faktycznie jest wart swojej ceny?

Przede wszystkim, wzmożoną czujność powinniśmy mieć w momencie, w którym samochód, którym jesteśmy zainteresowani, pochodzi z zagranicy. Warto wiedzieć, że w takich krajach jak np. Niemcy samochody wcale nie są tańsze, niż w Polsce! Jak więc opłaca się je sprowadzać?

Często osoby zajmujące się tym zawodowo potrafią po prostu ukryć ich liczne problemy, powszechną metodą jest również cofanie licznika – dzięki temu cena danego pojazdu jest zawyżana a osoby, które sprowadzają pojazdy, mogą na tym zarobić.

Sprawdź historię danego pojazdu z historiapojazdu.gov.pl

To właśnie na tej rządowej stronie możemy sprawdzić podstawowe informacje, które będą nas interesowały przed zakupem danego pojazdu. Aby sprawdzić dany pojazd, powinniśmy mieć dostęp do numeru rejestracyjnego, numeru VIN pojazdu oraz daty pierwszej rejestracji. Nikt nie powinien mieć problemów z uzyskaniem takich danych od sprzedawcy. Jeżeli się pojawią, zalecamy ostrożność. Ktoś może nie chcieć ich ujawnić właśnie ze względu na to, że domyśla się, że ktoś chce dowiedzieć się o danym pojeździe więcej, niż powinien.

Jeżeli jednak posiadamy już potrzebne informacje, warto skorzystać właśnie ze strony historiapojazdu.gov.pl. Co istotne, raport generowany jest za darmo, więc tym bardziej nie zaszkodzi sprawdzić, co uda nam się z niego dowiedzieć.

Samych informacji co prawda nie jest wiele, ale mogą powiedzieć nam sporo. Otrzymujemy wiele podstawowych danych o pojeździe, jednak te, które będą nas najbardziej interesowały, to na pewno ostatni zarejestrowany stan licznika danego pojazdu oraz to, czy znajduje się on w ewidencji pojazdów skradzionych, czy też nie. Jeżeli cokolwiek będzie wzbudzało nasze wątpliwości – zalecamy poszukanie innego pojazdu spełniającego nasze wymagania.

Bardzo ważna jest również os czasu, do której mamy dostęp w następnej części naszego raportu. Znajdziemy w niej m.in. informacje o badaniach technicznych czy zmianach właścicieli. Jeżeli samochód został zgłoszony jako kradziony – również ta informacja znajdzie się na osi czasu. W przypadku takich informacji zachęcamy, aby czytać między wierszami. Jeżeli dany pojazd np. bardzo często zmieniał właściciela w ciągu ostatnich kilku lat, to znaczy, że prawdopodobnie jest coś z nim nie tak – w końcu nikt tak często nie pozbywa się udanego zakupu?

Jak widać, w sposób prosty i darmowy możemy dowidzieć się o pojeździe całkiem sporo. Co jednak w przypadku, w którym taka ilość informacji jest dla nas za mała?

Motocontroler – postaw na wiedzę ekspertów

W każdym przypadku zakupu samochodu używanego warto sprawdzić, czy wszystko jest z nim ok. Oględziny, wizyta w ASO, jazda próbna czy odwiedzenie „kanału” w pobliskim warsztacie powinno być standardem. Co jednak w przypadku, gdy i my, i nasi bliscy, na samochodach znamy się w najlepszym wypadku średnio?

Wtedy z pomocą przychodzą nam właśnie pracownicy firmy Motocontroler. Działają oni na terenie całej Polski i sprawdzają dla swoich klientów pojazdy, którymi ci są zainteresowani. Jak to jednak działa?

Wszystko przebiega prosto i sprawnie. Wybierany ogłoszenie, które nas interesuje i zgłaszamy poprzez formularz na stronie Motocontroler.com. Wybieramy pakiet, który spełnia nasze wymagania (a ich ceny zaczynają się już od 269 zł!) i dokonujemy płatności. Ekspert skontaktuje się ze sprzedawcą i wykona za nas kompleksowe oględziny pojazdu. Po maksymalnie 48 godzinach dostaniemy raport – zawiera się w nim nie tylko wiele informacji o pojeździe, ale również rekomendacje, czy faktycznie jest on wart zakupu, lub chociażby to, czy sprzedawca próbował coś ukryć przed ekspertem, czy też nie.

reklama:

uzywane-samochody-ogloszenia.pl

Co dzięki temu zyskujemy? Przede wszystkim – wiemy, czy samochód posiada jakieś ukryte wady, czy też nie. Wiemy również, czy samochód warto jest swojej ceny. To jednak nie wszystko. Jeżeli interesuje nas samochód oddalony od nas np. o setki kilometrów – oszczędzaczy czas i pieniądze, ponieważ cena usługi jest w całej Polsce taka sama, a my nie musimy samodzielnie jechać i obejrzeć pojazdu. Jeżeli okaże się, że sprzedawca nie chce, aby ekspert oglądał jego samochód – zakupiony pakiet będzie można wykorzystać przy zupełnie innym ogłoszeniu.

Warto zastanowić się jak duże mogą okazać się oszczędności, gdy uda nam się kupić samochód, który nie posiada ukrytych wad. A warto wiedzieć, że sprzedający potrafią próbować ukryć nawet takie fakty, jak dachowanie danego pojazdu, rekomendując go jako pojazd bezwypadkowy!

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na stronę www.motocontroler.com – każdy znajdzie tam nie tylko komplety cennik czy więcej informacji o samej ofercie firmy, ale również przykładowy raport, który na pewno zainteresuje wiele osób, które planują zakup używanego samochodu w najbliższym czasie!

Gwarantujemy, że Motocontroler to znakomita inwestycja w zakup samochodu, który nie okaże się dla nas przykrą niespodzianką.

motocontroler.com niezależna sieć ekspertów samochodowych

Motoryzacja

Zadbaj o bezpieczeństwo jazdy na swoim motocyklu

Motocykliści są zwykle osobami, które bardzo pociąga przygoda, prędkość i ekstremalna jazda. Kochają oni uczucia temu towarzyszące. Jednak, aby ich jazda nie zakończyła się tragicznie, muszą dbać o właściwą eksploatację swojego motocyklu.

Regularny przegląd to podstawa

            Bezpieczeństwo jazdy na motocyklu uzależnione jest nie tylko od umiejętności prowadzenia go, ale również od jego stanu technicznego. Przy rozwinięciu bardzo wysokiej prędkości, nawet na pustej i równej trasie najmniejsza usterka techniczna może spowodować utratę kontroli nad kierownicą. Motocyklista powinien więc regularnie oglądać swój sprzęt i w razie jakichkolwiek podejrzeń co do jego stanu technicznego – udawać się do mechanika. Nie inaczej jest w kwestii opon motocyklowych. Opony Angel ST to wyrób wysokiej jakości, w przypadku którego jedno zerknięcie na bieżnik wystarczy, aby zweryfikować, czy opony nadają się do jazdy. Nie tylko brawurowa jazda przy wysokiej prędkości jest powodem, aby zainwestować w dobre ogumienie. Również ta bezpieczna jazda z dopuszczalnymi prędkościami w mieście wymaga doskonałej przyczepności i stabilności, z uwagi na konieczność pokonywania różnych zakrętów, nie zawsze idealną nawierzchnię drogi, a także nagłe pogorszenie się pogody, a co za tym idzie – przyczepności kół do podłoża.

Kasy Fiskalne Łódź

Wybieraj najlepsze opony

            Dobre opony to nie tylko marka, ale również funkcjonalność. Opony Angel ST mają niezwykły charakter, o czym zresztą świadczy ich nazwa. Są wykonane z krzemionki, która gwarantuje im bardzo wysoką wytrzymałość, i powoduje wydłużenie żywotności, nawet przy intensywnej, częstej eksploatacji. Dedykowane są one do jazdy miejskiej, ale również terenowej i sportowej. Skorzystają na nich ci, którzy lubią czasem pojechać nieco szybciej i poczuć wiatr we włosach, ale jednocześnie zawsze dbają o bezpieczeństwo i właściwą dynamikę jazdy na co dzień, w każdych warunkach. Opony Angel ST zapewniają właściwą przyczepność i stabilność względem podłoża nie tylko z racji tworzywa, z którego zostały wykonane. Uwagę zwraca także ich niezwykły bieżnik nowej generacji, który w bardzo symboliczny sposób współpracuje z właścicielem, sygnalizując mu konieczność zmiany opon. Model ten posiada bieżnik utrzymany w kształcie, który przypomina anioła. Poprzez systematyczne ścieranie się wizerunek ten nieco zanika, a na wierzch wychodzi wizerunek demona. Jak łatwo się domyślić, ten demoniczny znak to sygnał bezpieczeństwa – informacja dla właściciela, że należy już wymienić opony na nowe, najlepiej z kolejnym wizerunkiem anioła. To opony nowej generacji, które długo posłużą swojemu właścicielowi ze względu na swoją doskonałą jakość, zapewniając mu pełnię bezpieczeństwa jazdy nawet w trudnych warunkach – na śliskiej nawierzchni i ostrych zakrętach. Decydując się na codzienna jazdę motocyklem, czy to po mieście, czy w dalszych trasach, należy koniecznie zadbać o zaopatrzenie od producenta opon najwyższej jakości. Jest to indywidualny wkład motocyklisty w bezpieczeństwo jazdy, podwyższane dodatkowo przez jego doświadczenie i umiejętności techniczne.

czytaj dalej..

Motoryzacja

Niepozorny, a istotny układ wydechowy

Art. sponsorowany

Dzięki sprawnej pracy układu wydechowego, opary pochodzące ze spalania benzyny są usuwane z wnętrza pojazdu. Warto pamiętać, że nawet drobne zaburzenia związane z pracą układu wydechowego będą negatywnie odbijać się na pracy silnika. Dlatego też, kiedy tylko pojawią się jakiekolwiek usterki i problemy związane z układem wydechowym, należy jak najszybciej zareagować i dokonać koniecznych napraw. W przeciwnym razie dojdzie do poważniejszych uszkodzeń, które nie tylko mogą zagrozić sprawności pojazdu, ale również będą wymagać większych nakładów finansowych, aby możliwe było ich usunięcie.

Układ dopracowany w najmniejszych szczegółach

Mogłoby się wydawać, że układ wydechowy jest prosty i nieskomplikowany. Do pewnego stopnia jest to prawdą – całość składa się z kilku połączonych ze sobą rurek. Warto jednak pamiętać, że w układzie wydechowym żaden szczegół nie jest pozostawiony przypadkowi. Kolektor wydechowy oraz pozostałe elementy budujące ten układ, muszą zapewniać optymalny odpływ spalin – nie za wolny, ale też nie za szybki. Jeśli z jakichś powodów chcemy wymienić jakikolwiek element, choćby kolektor, wybierzmy sklep, w którym znajdziemy wysokiej jakości części. Godny uwagi jest np. kolektor wydechowy z iParts.pl – sklepu oferującego najwyższej jakości produkty związane z branżą motoryzacyjną. Dokonując jakichkolwiek napraw lub wymian, starajmy się używać części dedykowanych naszemu modelowi samochodu. W przeciwnym wypadku, może dojść do niepotrzebnych komplikacji lub obniżenia osiągów auta.

Ogłoszenia motoryzacyjne Łódzkie

Jak wyglądają awarie kolektora wydechowego?

Najczęstsze uszkodzenie kolektora polega na jego pęknięciu. Winne są drgania, wywoływane przez silnik, który znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie kolektora. Szczególnie w przypadku silników trzycylindrowych i czterocylindrowych, a także przy tych, które posiadają aluminiowe bloki, awarie zdarzają się dość często. Najczęstszym i najprostszym do zauważenia objawem, świadczącym o tym, że nasz kolektor uległ uszkodzeniu, jest hałas. Zazwyczaj siedząc w kabinie usłyszymy, że coś jest nie tak. Odgłos wydawany przez zepsuty kolektor z całą pewnością można określić jako „irytujący,” dlatego ciężko go przeoczyć. Żeliwo, z którego wykonany jest kolektor wydechowy ma porowatą strukturę, dlatego samodzielne zlokalizowanie usterki może być trudne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest udanie się do mechanika. Zazwyczaj, uszkodzony kolektor wydechowy wymienia się na nowy, gdyż jego ponowne zespawanie jest na ogół droższe i mniej opłacalne.

Kasy fiskalne Zduńska Wola

Jeśli w naszym samochodzie wystąpi awaria, możemy znaleźć potrzebną nam część w sklepie internetowym. Dobrej jakości kolektor wydechowy znajdujący się w iParts.pl, będzie doskonałym wyborem. Korzystając ze sprawdzonej witryny internetowej, zyskujemy gwarancję, że kupowane przez nas artykuły będą spełniały najwyższe standardy. Ważny jest również profesjonalizm związany z wysyłką, kontaktem z klientem oraz uwzględnieniem ewentualnych reklamacji. Dzięki temu nasze zakupy z pewnością będą udane.

czytaj dalej..

Motoryzacja

Badania kierowców

Chcesz zrobić prawo jazdy? Zanim rozpoczniesz poszukiwania szkoły jazdy, wybierz się do lekarza orzecznika. Badanie lekarskie jest niezbędne, aby uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę i rozpocząć kurs na prawo jazdy.

Badania kierowców

Chcesz zrobić prawo jazdy? Zanim rozpoczniesz poszukiwania szkoły jazdy, wybierz się do lekarza orzecznika. Badanie lekarskie jest niezbędne, aby uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę i rozpocząć kurs na prawo jazdy.

Najpierw badanie lekarskie dla kierowców, później kurs.

Kosmetyki naturalne

Wiele osób popełnia ten sam błąd – najpierw szukają szkoły jazdy, a dopiero następnie orientują się, jakie formalności na nie czekają. Tymczasem prawidłowa kolejność jest następująca:

  • udanie się na badania lekarskie kierowców – lekarz orzecznik wydaje orzeczenie, w którym stwierdza brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem,
  • wykonanie fotografii do prawa jazdy,
  • udanie się do urzędu starostwa powiatowego, urzędu miasta (jeżeli mieszkasz w mieście na prawach powiatu) lub urzędu dzielnicy (gdy mieszkasz w Warszawie).

Taka kolejność ma związek ze zmianami w prawie – od 2014 r. obowiązuje nowa procedura uzyskiwania prawa jazdy. Każdemu kandydatowi na kierowcę jest wydawany Profil Kandydata na Kierowcę (numer PKK). Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/pkk-warszawa/.

Dopiero po uzyskaniu Profilu Kandydata na Kierowcę (numer PKK), będziesz mógł zapisać się do szkoły jazdy i rozpocząć kurs.

Gdzie zarejestrować się na badania lekarskie?

W każdym mieście w Polsce działają gabinety, w których przyjmują lekarze specjalizujący się w przeprowadzaniu badań lekarskich dla kierowców. Przykładowo w Warszawie badanie lekarskie niezbędne do zdobycia prawa jazdy kategorii: AM, A1, A2, A, B1, B, B+E i T możesz wykonać w gabinecie położonym pod adresem Al. Jerozolimskie 11/19 lok. 145 (wejście od ul. Kruczej 46) lub po prostu wpisz w wyszukiwarkę hasło: „badania kierowców” otrzymasz wyniki najpopularniejszych gabinetów prowadzących takie badania.

Jeżeli w pierwszej kolejności udasz się do szkoły jazdy, nie zostaniesz zapisany na kurs. Otrzymasz jednak informacje o formalnościach, jakie Cię czekają w związku z chęcią zdobycia uprawnień do kierowania pojazdami.

Pamiętaj też, że badania kierowców mogą przeprowadzać wyłącznie lekarze orzecznicy. Badanie jest odpłatne więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/cena-badania-lekarskiego-kierowcow-ile-kosztuje-badanie-lekarskie/

czytaj dalej..

Popularne