Connect with us

Audi

Motoryzacja

Jak sprawdzić historię używanego pojazdu przed zakupem?

Gdy decydujemy się na zakup używanego pojazdu, powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że utajanie przed nabywcami mniejszych lub większych wad danego samochodu jest smutną, ale powszechną praktyką w naszym kraju. Co warto wiedzieć, aby nie dać się oszukać i kto pomoże nam w sprawdzeniu, czy dany pojazd faktycznie jest wart swojej ceny?

Przede wszystkim, wzmożoną czujność powinniśmy mieć w momencie, w którym samochód, którym jesteśmy zainteresowani, pochodzi z zagranicy. Warto wiedzieć, że w takich krajach jak np. Niemcy samochody wcale nie są tańsze, niż w Polsce! Jak więc opłaca się je sprowadzać?

Często osoby zajmujące się tym zawodowo potrafią po prostu ukryć ich liczne problemy, powszechną metodą jest również cofanie licznika – dzięki temu cena danego pojazdu jest zawyżana a osoby, które sprowadzają pojazdy, mogą na tym zarobić.

Sprawdź historię danego pojazdu z historiapojazdu.gov.pl

To właśnie na tej rządowej stronie możemy sprawdzić podstawowe informacje, które będą nas interesowały przed zakupem danego pojazdu. Aby sprawdzić dany pojazd, powinniśmy mieć dostęp do numeru rejestracyjnego, numeru VIN pojazdu oraz daty pierwszej rejestracji. Nikt nie powinien mieć problemów z uzyskaniem takich danych od sprzedawcy. Jeżeli się pojawią, zalecamy ostrożność. Ktoś może nie chcieć ich ujawnić właśnie ze względu na to, że domyśla się, że ktoś chce dowiedzieć się o danym pojeździe więcej, niż powinien.

Jeżeli jednak posiadamy już potrzebne informacje, warto skorzystać właśnie ze strony historiapojazdu.gov.pl. Co istotne, raport generowany jest za darmo, więc tym bardziej nie zaszkodzi sprawdzić, co uda nam się z niego dowiedzieć.

Samych informacji co prawda nie jest wiele, ale mogą powiedzieć nam sporo. Otrzymujemy wiele podstawowych danych o pojeździe, jednak te, które będą nas najbardziej interesowały, to na pewno ostatni zarejestrowany stan licznika danego pojazdu oraz to, czy znajduje się on w ewidencji pojazdów skradzionych, czy też nie. Jeżeli cokolwiek będzie wzbudzało nasze wątpliwości – zalecamy poszukanie innego pojazdu spełniającego nasze wymagania.

Bardzo ważna jest również os czasu, do której mamy dostęp w następnej części naszego raportu. Znajdziemy w niej m.in. informacje o badaniach technicznych czy zmianach właścicieli. Jeżeli samochód został zgłoszony jako kradziony – również ta informacja znajdzie się na osi czasu. W przypadku takich informacji zachęcamy, aby czytać między wierszami. Jeżeli dany pojazd np. bardzo często zmieniał właściciela w ciągu ostatnich kilku lat, to znaczy, że prawdopodobnie jest coś z nim nie tak – w końcu nikt tak często nie pozbywa się udanego zakupu?

Jak widać, w sposób prosty i darmowy możemy dowidzieć się o pojeździe całkiem sporo. Co jednak w przypadku, w którym taka ilość informacji jest dla nas za mała?

Motocontroler – postaw na wiedzę ekspertów

W każdym przypadku zakupu samochodu używanego warto sprawdzić, czy wszystko jest z nim ok. Oględziny, wizyta w ASO, jazda próbna czy odwiedzenie „kanału” w pobliskim warsztacie powinno być standardem. Co jednak w przypadku, gdy i my, i nasi bliscy, na samochodach znamy się w najlepszym wypadku średnio?

Wtedy z pomocą przychodzą nam właśnie pracownicy firmy Motocontroler. Działają oni na terenie całej Polski i sprawdzają dla swoich klientów pojazdy, którymi ci są zainteresowani. Jak to jednak działa?

Wszystko przebiega prosto i sprawnie. Wybierany ogłoszenie, które nas interesuje i zgłaszamy poprzez formularz na stronie Motocontroler.com. Wybieramy pakiet, który spełnia nasze wymagania (a ich ceny zaczynają się już od 269 zł!) i dokonujemy płatności. Ekspert skontaktuje się ze sprzedawcą i wykona za nas kompleksowe oględziny pojazdu. Po maksymalnie 48 godzinach dostaniemy raport – zawiera się w nim nie tylko wiele informacji o pojeździe, ale również rekomendacje, czy faktycznie jest on wart zakupu, lub chociażby to, czy sprzedawca próbował coś ukryć przed ekspertem, czy też nie.

reklama:

uzywane-samochody-ogloszenia.pl

Co dzięki temu zyskujemy? Przede wszystkim – wiemy, czy samochód posiada jakieś ukryte wady, czy też nie. Wiemy również, czy samochód warto jest swojej ceny. To jednak nie wszystko. Jeżeli interesuje nas samochód oddalony od nas np. o setki kilometrów – oszczędzaczy czas i pieniądze, ponieważ cena usługi jest w całej Polsce taka sama, a my nie musimy samodzielnie jechać i obejrzeć pojazdu. Jeżeli okaże się, że sprzedawca nie chce, aby ekspert oglądał jego samochód – zakupiony pakiet będzie można wykorzystać przy zupełnie innym ogłoszeniu.

Warto zastanowić się jak duże mogą okazać się oszczędności, gdy uda nam się kupić samochód, który nie posiada ukrytych wad. A warto wiedzieć, że sprzedający potrafią próbować ukryć nawet takie fakty, jak dachowanie danego pojazdu, rekomendując go jako pojazd bezwypadkowy!

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na stronę www.motocontroler.com – każdy znajdzie tam nie tylko komplety cennik czy więcej informacji o samej ofercie firmy, ale również przykładowy raport, który na pewno zainteresuje wiele osób, które planują zakup używanego samochodu w najbliższym czasie!

Gwarantujemy, że Motocontroler to znakomita inwestycja w zakup samochodu, który nie okaże się dla nas przykrą niespodzianką.

motocontroler.com niezależna sieć ekspertów samochodowych

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne