Connect with us

Audi

Motoryzacja

Przystępne ceny Audi A4

Posiadanie własnego auta jest jedną z najważniejszych potrzeb, które musimy spełnić, chcąc być mobilni i pracować w różnych miejscach. Samochód będzie dla nas niezbędny, jeżeli chcemy bez problemów na czas dojeżdżać do pracy czy też wyjechać na zakupy.

Nie każdego jednak stać na dobrej klasy auto. Jednym z ciekawszych samochodów w przystępnych pieniądzach jest używane Audi A4. Konstruktorzy odpowiedzialni za układ napędowy i zawieszenie zostawili to, co było bardzo dobre, a poprawili to, co wymagało udoskonalenia. Dlatego jednostki napędowe na pierwszy rzut oka wydają się być identyczne jak w poprzedniku, ale każda z nich została dopieszczona, nawet felerny diesel 2.5 TDI. Poprawiono również zawieszenie, zwłaszcza tylne, wymieniając je na układ wielowahaczowy, a konkretnie dwuwahaczowy, dość prosty system. Składa się on z dolnego wahacza trójkątnego oraz górnego pojedynczego. Sprężynę i amortyzator zamontowano oddzielnie, a uwagę zwraca nieduża wysokość sprężyny tylnej osi.  Całość zamontowano na specjalnej ramie pomocniczej, która w wersji quattro służy również do mocowania tylnego dyferencjału. Z przodu mamy bardziej zaawansowaną konstrukcję z czterema wahaczami na koło. W modelu B6 wszystkie elementy wykonano z aluminium. Model ten świetnie spisuje się i nawet dosyć wiekowe już samochody nadal doskonale sprawdzają się na naszych drogach. 

Ale co się psuje?

Audi A4 B6 do dziś słynie z solidności wykonania i o ile o wielu egzemplarzach B5 można powiedzieć, że są to już jeżdżące złomy, o tyle większość B6 jest nadal wygląda dobrze, mimo przebiegów nierzadko przekraczających 400 tys. km. Zabezpieczenie antykorozyjne zasługuje na najwyższe uznanie, a i jakość materiałów nie pozostawia wiele do życzenia. Mocne zużycie tapicerki czy przycisków świadczy tylko o bardzo dużym przebiegu egzemplarza. Samochody rzadko miewają problemy z niedziałającym wyposażeniem, a takie usterki zwykle dotyczą aut powypadkowych. Niezbyt trwały jest układ hamulcowy, zwłaszcza w samochodach z mocniejszymi silnikami i dieslami. Auto pomimo niewielkich rozmiarów jest dość ciężkie w stosunku do wydajności układu i wymieniając tarcze oraz klocki na przeciętne, trzeba się liczyć z dość szybkim ich zużyciem.Tego typu auto możemy wyszukać w serwisach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi Auto moto.

Dzięki dużemu wyborowi samochodów na naszym rynku możemy wybierać pomiędzy wieloma modelami i dopasować odpowiednie auto do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Podstawą w zakupie auta jest jego spalanie. Aby zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach za paliwo, powinniśmy kupić samochód, który będzie niewiele palił oraz miał bardzo tanie części eksploatacyjne. Drugorzędną sprawą jest jego wygląd, chociaż też powinien mieć wpływ na naszą decyzję.

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne