Connect with us

Audi

Motoryzacja

Gdzie kupić bezpiecznie samochód używany z ostatnich roczników?

Chcesz zakupić auto używane, które kilka lat temu weszło do sprzedaży? Znalezienie nowszego modelu z drugiej ręki może przypominać poszukiwanie igły w stogu siana. Gdzie warto poszukiwać dobrych okazji?

Większość osób decydujących się na zakupienie nowego samochodu korzysta z niego przez minimum 3-5 lat. Wielu właścicieli niegdyś nowych aut eksploatuje je jednak znacznie dłużej. W związku z tym na rynku trudno o nowsze auta z drugiej ręki, a to właśnie one są przedmiotem poszukiwań sporej liczby kierowców.

Nie tylko przez ogłoszenia

Aktualnie samochody używane z nowszych roczników są łatwiej osiągalne niż kiedyś. To wszystko za sprawą dostępu do internetu, ponieważ w sieci można bez problemu wyszukać mnóstwo okazji, na przykład takich jak Ford Ka Plus w przystępnej cenie.

Z drugiej jednak strony należy pamiętać o tym, że oferty w ogłoszeniach, a także te dostępne w komisach i na giełdach samochodowych nie zawsze są godne zaufania. Dlaczego? Eksperci wskazują, że nawet około połowa pojazdów wystawionych na sprzedaż ma nierzetelny opis stanu technicznego. W związku w tym osoba bez wiedzy i doświadczenia w dziedzinie motoryzacji może stać się ofiarą oszustwa.

Osoby zainteresowane zakupem używanych aut z ostatnich roczników nie muszą jednak ograniczać się tylko i wyłącznie do ogłoszeń, komisów i giełd. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale atrakcyjne oferty można znaleźć również w salonach samochodowych.

Używane i z salonu samochodowego

W salonach dealerskich można aktualnie zakupić nie tylko pojazdy nowe, ale również te używane. To w szczególności modele nowsze, które pochodzą z ostatnich roczników i mają do 5-7 lat. Są to głównie auta pochodzące z wymiany z klientami, ale także z leasingu czy modele sprowadzane z zagranicy.

Dużą zaletą zakupu używanego auta od dealera jest większe bezpieczeństwo, a także wyższy komfort transakcji. Klient może sprawdzić stan techniczny auta, wybrać się na jazdę próbną, a także może otrzymać na nie gwarancję. To zatem sprawdzony wybór dla każdego, kto szuka nowszych aut bez ryzyka!

 

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne