Connect with us

Audi

Styl i zdrowie

EmpikGO – czytaj i słuchaj książki gdzie tylko zechcesz!

EmpikGO – czytaj i słuchaj książki gdzie tylko zechcesz!

Empik jest liderem w branży wydawniczej. Od lat oferuje klientom między innymi książki drukowane, publikacje naukowe, a od pewnego czasu coraz bardziej popularne ebooki i audiobooki. Rynek czytelniczy rozgałęzia się, a Empik chciał go scalić, dlatego stworzył aplikację do czytania i słuchania książek w wersji elektronicznej – EmpikGO.

O aplikacji

Sieć Empik podjęła w 2017 roku współpracę z agencjami Mobee Dick oraz Miquido, co zaowocowało stworzeniem aplikacji mobilnej EmpikGO. To aplikacja, która pozwala na swobodę słuchania kupionych na stronach Empiku audiobooków i e-booków, z poziomu urządzeń mobilnych, głównie smartfonów i tabletów.

Użytkownicy aplikacji EmpikGO mogą wybierać spośród ponad 50 000 tytułów ebooków i 6000 audiobooków, w tym nowości i premier, które są udostępniane na wyłączność sieci Empik. Atutem aplikacji bez wątpienia jest to, że jest ona całkowicie kompatybilna z kontem użytkownika na Empik.com.

Aplikacja EmpikGO jest bezpłatna i dostępna do pobrania w sklepach Apple – App Store i Google Play. Wystarczy ją ściągnąć na swój smartfon z systemem iOS lub Android i zainstalować.

Jak korzystać z aplikacji EmpikGO?

Pierwszym krokiem po uruchomieniu aplikacji EmpikGO jest skonfigurowanie konta użytkownika. Można zarejestrować nowe konto poprzez elektroniczny formularz lub zalogować się na już istniejące konto Empik.com., co pozwoli na automatyczne udostępnienie użytkownikowi w aplikacji wszystkich pobranych i kupionych dotychczas tytułów. Można też pominąć krok logowania się na konto Empik, ale przypuszczamy, że dla większości użytkowników aplikacji będzie to bezzasadne.

Na ekranie głównym aplikacji EmpikGO, na samej górze, można zobaczyć wyszukiwarkę, która pozwala na szukanie książek po tytule lub nazwisku autora. Poniżej mamy w pierwszej kolejności polecane audiobooki, a później e-booki. Sekcja biblioteki pokazuje pozycje kupione przez EmpikGO.

Po wyborze odpowiedniego e-booka czy audiobooka, można rozpocząć korzystanie z nich. Aplikacja umożliwia indywidualne konfigurowanie wielu elementów. Użytkownik może:

  • przeskakiwać pomiędzy rozdziałami,
  • z większą prędkością przewijać do przodu i do tyłu ebooki,
  • dostosowywać czcionkę ebooka do własnych potrzeb,
  • dostosowywać tło aplikacji.

Aplikacja pozwala na korzystanie z zasobów i treści ebooków w wersji online lub offline, czyli możemy czytać książki lub odsłuchiwać je nawet tam, gdzie nie mamy połączenia z internetem.

Usługa abonamentowa w parze z EmpikGO

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 do aplikacji EmpikGO dołączyła usługa abonamentowa stworzona przez firmę Empik. Abonament EmpikGO lektury obejmuje ponad 200 tytułów lektur do klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz klas licealnych. Oprócz tego abonament daje dostęp do bogatego wyboru materiałów dodatkowych, jak opracowania i omówienia lektur. Wszystkie książki dostępne są w wersji ebook lub audiobook, co zdecydowanie ułatwia uczniom zapoznawanie się z nimi.

Koszt korzystania z EmpikGO przez miesiąc to zaledwie 9,99 zł. Można zrezygnować z niego w dowolnym momencie, ponieważ klient nie jest związany żadną umową z Empikiem. Nie musi więc zachować np. okresu wypowiedzenia umowy, bo ten nie istnieje. Cena 9,99 zł za abonament EmpikGO lektury jest bardzo atrakcyjna zwłaszcza w porównaniu z cenami pojedynczych książek z tej kategorii tematycznej.

To nie wszystko!

Jak na razie EmpikGO oferuje opcję wykupienia wyłącznie abonamentu na lektury, ale jest to tylko test, który ma pokazać firmie, czy kolejne abonamenty na inne kategorie książek będą chętnie wybierane przez użytkowników. Najprawdopodobniej Empik chce w podobny sposób pogrupować np. kryminały, czy w ogóle otworzyć swoje zasoby ebooków i audiobooków abonentom za niską cenę abonamentu miesięcznego.

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne