Connect with us

Audi

Dom i ogród

Drzwi przesuwne – nowe zastosowania w mieszkaniu

Wykończenie wnętrz nie należy do najtańszych rzeczy, jakie mogą nas w życiu spotkać. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż właśnie wtedy urządzamy swoje mieszkanie lub dom, w którym spędzamy przecież tyle czasu. Remont lub budowa nie zdarza się zbyt często, więc warto przykuć do tego naprawdę dużą uwagę. Niestety, czasami niektórzy muszą się ograniczać w swoich wyborach, przez fakt małej powierzchni użytkowej. I wtedy często zmuszeni jesteśmy dokonać wyboru pomiędzy funkcjonalnością, a wyglądem. Z tej racji, coraz większym powodzeniem zaczynają cieszyć się drzwi przesuwne.

 

Drzwi przesuwne jako połączenie użyteczności z nowoczesnością i stylem

Niektórzy zapewne mogą kojarzyć je tylko z szafą lub garderobą. Nic dziwnego, przez długi czas miały one zastosowanie tylko w tych kategoriach. Ale już teraz, a właściwie od dłuższego czasu, drzwi przesuwnemontowane są jako substytut tych tradycyjnych drzwi, które oddzielają od siebie kolejne pokoje. W związku z tym, można je podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to te tradycyjne już, które – prowadzone na prowadnicy – otwierają się wzdłuż ściany. Plus jest taki, że nie potrzeba tu większych kombinacji, jedynie stracimy parę centymetrów więcej przy ścianie. Drugi gatunek, to już drzwi przesuwne montowane w ścianach. Należy przez to rozumieć, że rozsuwają się w ściany. To świetne rozwiązanie, które pozwala na balansowanie pomiędzy otwartymi, a zabudowanymi powierzchniami w domu. Minusem natomiast jest to, że ich uwzględnienie wymagane jest już na etapie projektowania domu, a więc bardzo wcześnie. Nie mniej jednak – drzwi przesuwne to ciekawa opcja, która nie zabiera nic z powierzchni użytkowej naszego lokum.

Projekty, Jadalnia zaprojektowane przez 信美室內裝修

Kolejny przykład drzwi przesuwnych sprawdzi się w nowoczesnych domach o dużych metrażach, ale także w lokalach użytkowych. Taki rodzaj drzwi stanowi raczej symboliczną granicę pomiędzy konkretnymi strefami, a nie faktyczne ich rozdzielenie. Ażurowe drzwi przesuwne świetnie sprawdzą się, jeżeli chcecie oddzielić jadalnię od kuchni, bądź pomieszczenia te od salonu.

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne