Connect with us

Audi

Dom i ogród

Drzwi przesuwne – nowe zastosowania w mieszkaniu

Wykończenie wnętrz nie należy do najtańszych rzeczy, jakie mogą nas w życiu spotkać. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż właśnie wtedy urządzamy swoje mieszkanie lub dom, w którym spędzamy przecież tyle czasu. Remont lub budowa nie zdarza się zbyt często, więc warto przykuć do tego naprawdę dużą uwagę. Niestety, czasami niektórzy muszą się ograniczać w swoich wyborach, przez fakt małej powierzchni użytkowej. I wtedy często zmuszeni jesteśmy dokonać wyboru pomiędzy funkcjonalnością, a wyglądem. Z tej racji, coraz większym powodzeniem zaczynają cieszyć się drzwi przesuwne.

 

Drzwi przesuwne jako połączenie użyteczności z nowoczesnością i stylem

Niektórzy zapewne mogą kojarzyć je tylko z szafą lub garderobą. Nic dziwnego, przez długi czas miały one zastosowanie tylko w tych kategoriach. Ale już teraz, a właściwie od dłuższego czasu, drzwi przesuwnemontowane są jako substytut tych tradycyjnych drzwi, które oddzielają od siebie kolejne pokoje. W związku z tym, można je podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to te tradycyjne już, które – prowadzone na prowadnicy – otwierają się wzdłuż ściany. Plus jest taki, że nie potrzeba tu większych kombinacji, jedynie stracimy parę centymetrów więcej przy ścianie. Drugi gatunek, to już drzwi przesuwne montowane w ścianach. Należy przez to rozumieć, że rozsuwają się w ściany. To świetne rozwiązanie, które pozwala na balansowanie pomiędzy otwartymi, a zabudowanymi powierzchniami w domu. Minusem natomiast jest to, że ich uwzględnienie wymagane jest już na etapie projektowania domu, a więc bardzo wcześnie. Nie mniej jednak – drzwi przesuwne to ciekawa opcja, która nie zabiera nic z powierzchni użytkowej naszego lokum.

Projekty, Jadalnia zaprojektowane przez 信美室內裝修

Kolejny przykład drzwi przesuwnych sprawdzi się w nowoczesnych domach o dużych metrażach, ale także w lokalach użytkowych. Taki rodzaj drzwi stanowi raczej symboliczną granicę pomiędzy konkretnymi strefami, a nie faktyczne ich rozdzielenie. Ażurowe drzwi przesuwne świetnie sprawdzą się, jeżeli chcecie oddzielić jadalnię od kuchni, bądź pomieszczenia te od salonu.

czytaj dalej..
Advertisement
Kliknij aby skomentować

Popularne