Connect with us

Audi

Styl i zdrowie

Czy warto pić wodę z cytryną?

Zarówno dietetycy, lekarze, jak i popularne trenerki fitness, polecają codzienne spożywanie wody z cytryną. Jednak czy rzeczywiście warto wprowadzić taki napój do codziennej diety?

Przyjrzeliśmy się jego właściwościom i odpowiedź może być tylko jedna – woda z cytryną ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i sylwetkę. Przygotowanie jest bardzo proste – wystarczy szklanka ciepłej wody i połówka cytryny. Wyciskamy sok, łączymy z wodą i gotowe! Istnieje wiele wariantów tego napoju. Niektórzy dodają trochę miodu lub imbiru – wtedy zyskujemy napój o właściwościach prozdrowotnych. Jeśli dodamy trochę mięty, napój szybko i skutecznie odświeży nasz oddech. Dlaczego jednak warto pić samą wodę z cytryną? Odpowiadamy w kilku punktach:

– Po pierwsze, picie dużych ilości wody z cytryną wykazuje silne właściwości detoksykacyjne. Wszystko dlatego, że zwiększa się dzienne wydalanie moczu. Wraz z nim, usuwamy z organizmu toksyny.

– Woda z cytryną zbawiennie wpływa też na procesy trawienne w naszym organizmie. Co więcej, przyspiesza też przesuwanie się pożywienia w przewodzie pokarmowym, a to oznacza, że powinny ją pić osoby, które zmagają się z zaparciami.

– Cytryna zawiera też duże ilości witaminy C, a ta niezbędna jest nam, szczególnie w okresie zimowym. Witamina C wspomaga odporność naszego organizmu, a w razie infekcji, pomaga w walce z chorobą. Pomaga też na dłużej zachować młody i świeży wygląd, bo uczestniczy produkcji kolagenu.

– Roztwór wody z cytryną jest bardzo dobrym źródłem flawonoidów, czyli bioaktywnych związków, które są nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z wolnymi rodnikami. Można więc powiedzieć, że włączenie wody z cytryną do codziennych rytuałów, zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów. Co istotne, badania udowodniły, że taki napój obniża ciśnienie krwi.

– Szklanka wody z cytryną rano, pobudzi organizm do działania lepiej niż kawa! Specjaliści przekonują, że nie ma lepszego sposobu na poranne uzupełnienie poziomu elektrolitów. Taki napój polecany jest też osobom z przesuszoną skórą – woda z cytryną doskonale nawadnia organizm.

– Picie wody z cytryną polecają także dietetycy. Dlaczego? Szklanka wody z cytryną da uczucie sytości, dzięki czemu spadnie nasza chęć na podjadanie.

 

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne