Connect with us

Audi

Biznes

Czy import z Chin wciąż się opłaca?

Polscy przedsiębiorcy już od wielu lat zajmują się sprowadzaniem towarów z Chin na ogromną skalę. Z powodu niskich cen i dużego wyboru produktów, klientami chińskich hurtowni coraz częściej stają się również osoby prywatne. Czy import z Chin nadal jest opłacalny?

Sukces Made in China

Chiński rynek produktów z różnych branż osiągnął spektakularny sukces na całym świecie. Głównym powodem są niskie, konkurencyjne ceny. Chiny należą do państw, w których produkcja jest najtańsza. Słabej jakości materiały i niskie pensje pracowników pomogły temu państwu stać się największym światowym eksporterem różnego rodzaju towarów.

Chiński rynek dzisiaj

Po wielu latach sukcesywnej produkcji na niewyobrażalną wręcz skalę, Chinom udało się osiągnąć status jednej z największych potęg ekonomicznych na świecie. Jednocześnie, znacznie poprawiła się sytuacja ekonomiczna w kraju, co wiąże się także z wyższymi zarobkami. Pracownicy mają rosnące wymagania i nie chcą już otrzymywać groszowych pensji. Import z Chin nie jest jest już tak tani, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Świadomi tego przedsiębiorcy szukają więc alternatywnych rynków i coraz chętniej sprowadzają towar z Wietnamu czy Kambodży, gdzie ceny produkcji są niższe.

Czy warto jeszcze importować produkty z Chin?

Nie da się zaprzeczyć, że chiński rynek wciąż oferuje największy wybór produktów w całkiem korzystnych cenach. Dlatego też, wciąż może liczyć na zainteresowanie klientów. Coraz częściej są to jednak osoby prywatne, składające niewielkie zamówienia. Najbardziej popularna hurtownia chińska oferuje możliwość kupowania każdemu, kto jest zainteresowany produktami z Chin, bez konieczności posiadania własnej działalności. Dużą zaletą takich zakupów jest to, że klient nie musi składać hurtowych zamówień, aby uzyskać korzystną cenę.

Chiński rynek był zmuszony do otworzenia się na drobnych klientów, aby mógł przetrwać i wyjść z kryzysu finansowego. To dobra wiadomość dla osób, które chciałyby kupić ubrania, drobne urządzenia lub inne przedmioty w niższej cenie.

Produkcja w Chinach nadal jest znacznie tańsza, niż w krajach europejskich, dzięki czemu import wciąż jest opłacalny. Różnice nie są już jednak tak kolosalne, jak jeszcze 10 lat temu.

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne