Connect with us

Audi

Styl i zdrowie

Co daje nam korektor do twarzy?

Ilu kosmetyków używa przeciętna kobieta do codziennego makijażu? Trzy, pięć, dziesięć? Z pewnością możemy wskazać takie, które posiada w swojej kosmetyczce praktycznie każda z nas. Jednym z kluczowych kosmetyków jest korektor do twarzy i to właśnie na nim się skoncentrujemy.

 

Co właściwie daje nam korektor?

 

Korektory do twarzy dzielimy na dwa typy:

  1. Rozświetlające – doskonale sprawdzające się na skórze pod oczami i na bardzo drobnych niedoskonałościach;
  2. Kryjące – pozwalające na tuszowanie niedoskonałości cery (tutaj również wyróżniamy specyficzny rodzaj korektora, jakim jest kamuflaż).

 

W tym momencie decydujemy na podstawie naszej „dolegliwości” jaki rodzaj korektora jest nam potrzebny do ukrycia tego co niechciane.

 

W zależności od konsystencji korektory również można spotkać w różnych formułach, są to m.in., płynne z pędzelkiem, płynne z gąbeczką, kremowe w sztyfcie, kremowe w kredce, kremowe w słoiczku – w zależności od preferencji ich zakres jest naprawdę spory. Szczególnie bogatą i różnorodną ofertę korektorów znajdziemy w Golden Rose.

 

Jak stosować korektor?

 

Są dwie szkoły, jeśli chodzi o korektory do twarzy – pierwsza mówi o tym, że aplikujemy je bezpośrednio na oczyszczoną skórę a następnie przykrywamy je podkładem, druga zaś mówi, że korektor jest zwieńczeniem makijażu tuż przed zapudrowaniem – swoją własną technikę najlepiej odkryć metodą prób i błędów, ponieważ każda skóra posiada zupełnie inne właściwości i zachowuje się w inny sposób podczas stosowania poszczególnych kosmetyków.

 

To od czego tak właściwie zacząć?

 

Po pierwsze – określenie problemu, który chcemy zatuszować – na tej podstawie dobierzemy konsystencję produktu.

Po drugie – wybór preferowanej przez nas aplikacji – to jeszcze bardziej zawęzi nam wybór. Uwaga! Dla osób początkujących najlepiej sprawdzi się aplikacja palcem – ciepło ciała sprawia, że produkt „pracuje” i dużo lepiej wtapia się w naszą skórę.

Po trzecie – testowanie – najlepiej zacząć od lżejszej formuły korektora, aby móc w razie czego przejść w kierunku tych bardziej kryjących. Voila!

 

 

 

czytaj dalej..
Advertisement

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

 

Kliknij aby skomentować

Popularne